Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 15:21:51

У Чернігові розроблено Міський енергетичний план на 2012 – 2015 роки

31.10.2011   15:06

28 жовтня на розширеному засіданні Дорадчого комітету з питань підвищення енергоефективності у бюджетній сфері м. Чернігова презентовано проект Міського енергетичного плану міста на 2012-2015 роки.

У заході взяли участь члени Дорадчого комітету, депутати міської ради, представники громадських організацій, засобів масової інформації та представники Інституту місцевого розвитку (м. Київ).

Як зазначив заступник міського голови Олександр Буцко, з 2009 року Чернігів є одним із пілотних міст Проекту USAID “Реформа Міського Теплозабезпечення в Україні”. “Наша співпраця є досить корисною, ми вже можемо говорити про вагомі позитивні напрацювання з питань підвищення енергоефективності у бюджетній сфері. Це забезпечує реальну економію бюджетних коштів, що йдуть на оплату енергоресурсів. Місто отримало корисний досвід у напрямку ефективного використання енергоресурсів та запровадження сучасних енергоощадних технологій”.

У рамках співпраці Чернігівської міської ради з Проектом USAID на умовах співфінасування реалізується пілотний проект з енергоефективної реновації ДНЗ №71. Вже виконано утеплення фасаду, частково замінені на енергозберігаючі вікна – це роботи, які фінансуються з боку USAID. До кінця року за рахунок міста буде відремонтовано покрівлю та замінено решту вікон.

В результаті завершення всіх робіт у закладі очікується скорочення споживання теплової енергії до 30%.

Результатом співпраці з Проектом USAID стало розроблення муніципального енергетичного плану м. Чернігова (МЕП). Для розробки цього документу була сформована робоча група з муніципального енергетичного планування, до складу якої увійшли представники депутатського корпусу та управлінь і відділів міської ради, а також провідні спеціалісти теплопостачальних підприємств м. Чернігова. Члени робочої групи на базі Інституту місцевого розвитку пройшли курс семінарів за Програмою навчання енергоменеджерів та міської адміністрації процесу муніципального енергетичного планування.

На сьогодні робота щодо написання МЕП завершена. Документ, що визначає завдання на найближчу перспективу у напрямку ощадливого споживання енергоресурсів буде поданий на затвердження міською радою на найближчій сесії.

На переконання О. Буцка, як сам енергоплан, так і досвід фахівців, отриманий у ході його розробки, є дуже корисним для міста, оскільки завданням на найближчі дев’ять років є суттєве зменшення споживання енергоресурсів та скорочення шкідливих викидів. Це завдання постало з травня 2011 року, коли місто приєдналось до європейської ініціативи “Угода мерів”. У відповідності до підписаної угоди м. Чернігів має розробити План Дій щодо сталого енергетичного розвитку (SЕАР). Це стратегічний документ, орієнтований на довгострокову перспективу до 2020 року. Основою цього документу й має стати муніципальний енергетичний план.

Фахівці Інституту місцевого розвитку презентували основні показники, покладені в основу проекту, та очікувані результати від його впровадження.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 15:04

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком військовозобов’язаних українців.

Чернігівщина серед лідерів по запуску централізованого опалення

Чернігівщина серед лідерів по запуску централізованого опалення 14:57

Це відзначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду.