Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 21:18:19

Містобудівна документація в ОТГ: що? де? коли?

31.05.2018   10:08Агенцiя

Для свого планомірного та продуманого соціально-економічного розвитку кожна територіальна громада повинна мати містобудівну документацію. Саме вона дозволить місцевій владі та інвесторам дати відповіді на запитання: що планується будувати і розвивати, де реалізовуватимуться проекти та коли саме.

На цьому акцентували під час семінару-наради представників органів державної влади та місцевого самоврядування області керівники державного підприємства «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД».

Заступник директора підприємства Тетяна Криштоп розповіла про розробку й вимоги державних будівельних норм України, етапи та нюанси виготовлення, затвердження та оприлюднення містобудівної документації. На її переконання, наявність просторового планування в ОТГ сприятиме не лише створенню й підтримці належного життєвого середовища громади, а й більш справедливому розподілу коштів між старостинськими округами.

Директор ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» Олександр Чижевський презентував присутнім на семінарі пропозиції свого підприємства стосовно розробки плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги (ПМД). Державою на реалізацію таких проектів виділено з бюджету близько п’яти мільярдів гривень. Ці кошти вже розподілені між областями. Урядовими документами передбачається, що створена мережа ПМД має бути такою, щоб гарантувати кожному жителю громади безперешкодний доступ до медичних послуг. Для того слід урахувати стан та наявність доріг, кількість жителів у населених пунктах. Дистанція, яку пацієнт долатиме до пункту первинної медичної допомоги не повинна перевищувати сім кілометрів.

Законодавець розрізняє чотири типи пунктів ПМД: центр ПМД (не менше семи лікарів, кількість населення — понад 15 тисяч осіб), амбулаторія групової практики (не менше двох лікарів, кількість населення — понад 3 тисячі осіб), амбулаторія монопрактики (один лікар, кількість населення — близько півтори тисячі осіб) та пункт здоров’я, який обслуговуватиме невеликі населені пункти, де проживає менше 750 людей.

Для ОТГ Чернігівщини, на думку фахівців, більше підходять два останні. Олександр Чижевський представив учасникам наради проект медичного пункту, розроблений фахівцями очолюваного ним підприємства. Проектом передбачено спорудження медичного пункту та квартири лікаря при ньому. Ватість такого будівництва залежно від застосовуваних матеріалів становитиме від 5,9 до 6,9 мільйона гривень.

У ході семінару керівники ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» відповіли на ряд практичних запитань учасників.

— Маємо план дій, маємо виділені для цього державою кошти, тож слід негайно розпочинати роботу, щоб їх не втратити, — підсумував роботу семінару заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини