Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 грудня, 03:34:34

2017 рік "Чернігівгаз" завершив зі збитком понад 200 млн грн.

11.04.2018   08:34Агенцiя

За 2017 рік консолідована виручка ПАТ «Чернігівгаз» становила 2 млрд 331,5 млн грн. Через те, що встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат «Чернігівгазу» та формування резервів під неповні розрахунки споживачів Чернігівської області, видатки компанії перевищили виручку. Це призвело до отримання збитку в розмірі 200,3 млн грн.

Вагомою причиною фінансових втрат є низький рівень тарифу на розподіл природного газу, встановленого НКРЕКП, що не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. В той же час рівень розрахунків побутових споживачів за надані послуги склав 82,6%. Внаслідок цього, за підсумками 2017 року діяльність компанії є збитковою.

Наприклад, розрахунком діючого тарифу передбачено, що «Чернігівгаз» закупатиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 6 300 грн/тис куб м. Але середня ціна природного газу в минулому році становила 8 000 грн/тис куб.

В діючому тарифі компанії «Чернігівгаз» на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 172,97 млн грн. А вартість закупівлі цього газу на ринку становить 217,9 млн грн. З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 45,4% від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу у розрахунку діючого тарифу стала однією з головних причин отримання збитків.

За 2017 рік зросли інші статті витрат пов`язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість дизельного пального, необхідного для роботи аварійно-диспетчерської служби «Чернігівгазу» у порівнянні з 2016 роком зросла приблизно на 25%.

Складна фінансова ситуація позначилася і на оплаті праці персоналу. На сьогодні закладений в тарифі рівень зарплати є на 40% нижчим за середню заробітну плату в промисловості, і в десятки разів нижчим ніж у співробітників НАК «Нафтогаз України».

«Чернігівгаз» неодноразово звертався до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії. В 2017 році ПАТ «Чернігівгаз» двічі проходило процедуру подання тарифів, однак вони не були затверджені.

В березні поточного року «Чернігівгаз» з додержанням всіх процедур вчергове подав до НКРЕКП обґрунтування нового тарифу. Він розроблений згідно Тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, яка діятиме до 31 березня 2019 року.


ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.

“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13

Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини