Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 01:35:23

Аграрії Чернігівщини готуються до посівної кампанії

10.04.2018   15:32Агенцiя

Цьогоріч, за прогнозами, загальна посівна площа озимини та ярих культур під урожай поточного року в області має перевершити минулорічну на 5 тисяч гектарів та скласти понад 1,2 мільйона гектарів.

Так, яриною з урахуванням можливого пересіву озимих культур прогнозується засіяти понад 930 тисяч гектарів. Зокрема, зерновими і зернобобовими культурами – майже 478 тисяч гектарів, технічними – 312 тисяч гектарів, картоплею та овочами – близько 89 тисяч гектарів, кормовими – біля 55 тисяч гектарів.

У цілому, структура посівів основних груп сільськогосподарських культур залишатиметься незмінною: зернові займатимуть майже 56 % (693,7 тисячі гектарів), технічні – більше 28 % (350,5 тисячі гектарів), картопля і овочі – понад 7 % (88,5 тисячі гектарів) та кормові культури – біля 9 % (109,5 тисячі гектарів).

Дещо зміниться структура посівів у групі зернових та технічних культур. Планується збільшення площ посіву зернової кукурудзи (майже на 10 тисяч гектарів), озимого ріпаку (на 9 тисяч гектарів); соняшнику (на 6 тисяч гектарів). Разом з тим, на 6 тисяч гектарів менше сіятимуть сої.

Наразі аграрії продовжують підготовку до комплексу весняно-польових робіт. Накопичують засоби захисту рослин, мінеральні добрива, пально-мастильні матеріали, ремонтують техніку. На сьогодні для проведення посівної кампанії сільгоспвиробники Чернігівщини придбали понад 90 % потреби мінеральних добрив та пестицидів. Готується до посіву насіння ярих зернових та зернобобових культур. Продовжується закупівля насіння пізніх сільськогосподарських культур, зокрема, сої, соняшнику, кукурудзи та інших.

Минулого тижня окремі господарства Борзнянського, Куликівського, Ніжинського, Носівського та Чернігівського районів розпочали підживлення озимини – вже оброблено біля 8 тисяч гектарів, або майже 4 % площ зернових колосових культур, більше 2 тисяч гектарів ріпаку (6 %).

Початок підготовки ґрунту та посіву ярини буде залежати виключно від сприятливості погодних умов. Зрозуміло, що терміни будуть стислі через затяжну зиму. Минулого року на цей час в області вже було підготовлено близько 200 тисяч гектарів (22 %) ґрунту і посіяно 30 тисяч гектарів (більше 3 %) ярини.

 
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.