Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 01:27:04

Аграрії Чернігівщини планують нарощувати площі під кукурудзою, соняшником та ріпаком

05.04.2018   16:18Агенцiя

Посівна площа під урожай поточного року по всіх категоріях господарств області прогнозується на рівні 1,240 млн га, що на 5 тис. га більше 2017 року. З них навесні, з врахуванням можливого пересіву озимих культур, прогнозується посіяти понад 930 тис. га ярих культур.

Про плани аграріїв на поточний рік повідомляють у Департаменті АПР Чернігівської ОДА.

Особливістю цьогорічної структури посівів є деякі зміни у групі зернових та технічних культур, а саме збільшити посівні площі під:
кукурудзою майже на 10 тис. га;
озимим ріпаком на 9 тис. га;
соняшником на 6 тис. га;

При цьому, скорочення посівних площ передбачається у сегменті виробництва сої — на 6 тис. га.

Станом на сьогодні, аграрії продовжують підготовку до комплексу весняно-польових робіт, сільгоспвиробники придбали понад 90% мінеральних добрив та пестицидів, продовжується закупівля насіння пізніх сільськогосподарських культур, зокрема, сої, соняшнику, кукурудзи та інших.

«Початок підготовки ґрунту та посіву ярини буде залежати виключно від сприятливості погодних умов. Впевнено можна сказати лише те, що терміни будуть стислі через затяжну зиму», — додають у Департаменті АПР області.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.