Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 11:00:59

Чернігівщина серед лідерів за показником зростання обороту роздрібної торгівлі

27.02.2018   09:43Агенцiя

За даними Державної служби статистики України, за січень 2018 року оборот роздрібної торгівлі становив 1,4 мільярда гривень і збільшився у порівнянні з січнем 2017 року на 12,4%. За цим показником Чернігівщина посіла 4 місце серед регіонів України.

Покращення споживчих настроїв населення відбувається на фоні активного розвитку і зміцнення інфраструктури профільної сфери економіки.

Минулого року в області збільшили потужності, а також розпочали діяльність близько 120 об’єктів. Зокрема впродовж 9 місяців 2017 року в експлуатацію введено 5,8 тисячі м2 торгової площі в магазинах, критих ринках, павільйонах.

Розвитку підприємств торгівлі у певній мірі сприяє залучення прямих іноземних інвестицій. За 9 місяців минулого року обсяг таких вкладень склав близько 2,2 мільйона доларів. Загалом у цій галузі освоєно понад 94 мільйони гривень.

Значну роль у формуванні роздрібного асортименту, його повноти і стабільності відіграє оптова торгівля. Станом на 1 жовтня 2017 року в області діяли 440 профільних підприємств, які заробили на 16% більше аналогічного відліку часу минулоріч. У структурі оптового товарообігу найбільша частка (85%) припадала на непродовольчі товари, майже 15% – на продовольчі.

Виважена економічна політика керівників підприємств позитивно відобразилася на фінансових показниках діяльності суб’єктів господарювання оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів та мотоциклів. Великі та середні підприємства цієї галузі за підсумками січня-вересня 2017 року отримали понад 83 мільйони гривень валового прибутку. Питома вага прибуткових підприємств перевищувала чисельність збиткових (76% проти 24% загальної кількості підприємств).

Рентабельність операційної діяльності великих та середніх підприємств  профільної сфери була найбільшою серед інших галузей економіки і становила близько 24%.

Крім того, в області забезпечено вищу, ніж у середньому по Україні, питому вагу реалізації товарів вітчизняного виробництва (у тому числі місцевого) через торговельну мережу підприємств – юридичних осіб (область – 63,7%, Україна – 53,2%).


За повідомленням Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 49 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 49 осіб з COVID-19 10:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 26 листопада в області зареєстровано 708 активних випадків коронавірусної хвороби.

Росіяни скинули з безпілотника вибухівку на територію Чернігівщини 10:51

Учора, 26 листопада, російські окупаційні війська продовжили свою злочинну тактику – обстрілювати прикордоння Чернігівської області.

Виділені 1,4 мільярда гривень на закупівлю мобільних котелень досі не освоїли?

Виділені 1,4 мільярда гривень на закупівлю мобільних котелень досі не освоїли? 10:47

Жодна енергетична система не була розрахована на таку масштабну руйнацію, до якої спричинили масовані обстріли з боку РФ.

Юний волонтер Сергій Мороз з Чернігова передав для підрозділів оперативного командування «Північ» автівку

Юний волонтер Сергій Мороз з Чернігова передав для підрозділів оперативного командування «Північ» автівку 10:37

25 листопада чернігівський співак передав автівку для Збройних сил України.