Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 червня, 20:53:44

Чернігівщина серед лідерів за показником зростання обороту роздрібної торгівлі

27.02.2018   09:43Агенцiя

За даними Державної служби статистики України, за січень 2018 року оборот роздрібної торгівлі становив 1,4 мільярда гривень і збільшився у порівнянні з січнем 2017 року на 12,4%. За цим показником Чернігівщина посіла 4 місце серед регіонів України.

Покращення споживчих настроїв населення відбувається на фоні активного розвитку і зміцнення інфраструктури профільної сфери економіки.

Минулого року в області збільшили потужності, а також розпочали діяльність близько 120 об’єктів. Зокрема впродовж 9 місяців 2017 року в експлуатацію введено 5,8 тисячі м2 торгової площі в магазинах, критих ринках, павільйонах.

Розвитку підприємств торгівлі у певній мірі сприяє залучення прямих іноземних інвестицій. За 9 місяців минулого року обсяг таких вкладень склав близько 2,2 мільйона доларів. Загалом у цій галузі освоєно понад 94 мільйони гривень.

Значну роль у формуванні роздрібного асортименту, його повноти і стабільності відіграє оптова торгівля. Станом на 1 жовтня 2017 року в області діяли 440 профільних підприємств, які заробили на 16% більше аналогічного відліку часу минулоріч. У структурі оптового товарообігу найбільша частка (85%) припадала на непродовольчі товари, майже 15% – на продовольчі.

Виважена економічна політика керівників підприємств позитивно відобразилася на фінансових показниках діяльності суб’єктів господарювання оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів та мотоциклів. Великі та середні підприємства цієї галузі за підсумками січня-вересня 2017 року отримали понад 83 мільйони гривень валового прибутку. Питома вага прибуткових підприємств перевищувала чисельність збиткових (76% проти 24% загальної кількості підприємств).

Рентабельність операційної діяльності великих та середніх підприємств  профільної сфери була найбільшою серед інших галузей економіки і становила близько 24%.

Крім того, в області забезпечено вищу, ніж у середньому по Україні, питому вагу реалізації товарів вітчизняного виробництва (у тому числі місцевого) через торговельну мережу підприємств – юридичних осіб (область – 63,7%, Україна – 53,2%).


За повідомленням Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 16:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 17 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові

Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові 15:00

Для того, щоб надати практичні поради як спілкуватись з особою постраждалою від домашнього насильства та забезпечити належний правовий супровід, Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини було проведено навчальний захід для працівників системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини

Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник

Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник 13:25

Сьогодні близько другої ночі один з екіпажів патрульної поліції отримав інформацію, що на 129 кілометрі автодороги “Київ-Чернігів-Нові Яриловичі” сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль Mazda здійснив наїзд на металевий відбійник.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб 13:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 червня в області першою та другою дозою щеплено 47 982 людини.

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну 11:53

Громадянина Німеччини та його дружину - громадянку Російської Федерації, які в порушення чинного законодавства України відвідували територію окупованого Криму через закритий Урядом України автомобільний ППр «Керч», виявили прикордонники Чернігівського загону.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини