Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 22:45:57

Чернігівщина серед лідерів за показником зростання обороту роздрібної торгівлі

27.02.2018   09:43Агенцiя

За даними Державної служби статистики України, за січень 2018 року оборот роздрібної торгівлі становив 1,4 мільярда гривень і збільшився у порівнянні з січнем 2017 року на 12,4%. За цим показником Чернігівщина посіла 4 місце серед регіонів України.

Покращення споживчих настроїв населення відбувається на фоні активного розвитку і зміцнення інфраструктури профільної сфери економіки.

Минулого року в області збільшили потужності, а також розпочали діяльність близько 120 об’єктів. Зокрема впродовж 9 місяців 2017 року в експлуатацію введено 5,8 тисячі м2 торгової площі в магазинах, критих ринках, павільйонах.

Розвитку підприємств торгівлі у певній мірі сприяє залучення прямих іноземних інвестицій. За 9 місяців минулого року обсяг таких вкладень склав близько 2,2 мільйона доларів. Загалом у цій галузі освоєно понад 94 мільйони гривень.

Значну роль у формуванні роздрібного асортименту, його повноти і стабільності відіграє оптова торгівля. Станом на 1 жовтня 2017 року в області діяли 440 профільних підприємств, які заробили на 16% більше аналогічного відліку часу минулоріч. У структурі оптового товарообігу найбільша частка (85%) припадала на непродовольчі товари, майже 15% – на продовольчі.

Виважена економічна політика керівників підприємств позитивно відобразилася на фінансових показниках діяльності суб’єктів господарювання оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів та мотоциклів. Великі та середні підприємства цієї галузі за підсумками січня-вересня 2017 року отримали понад 83 мільйони гривень валового прибутку. Питома вага прибуткових підприємств перевищувала чисельність збиткових (76% проти 24% загальної кількості підприємств).

Рентабельність операційної діяльності великих та середніх підприємств  профільної сфери була найбільшою серед інших галузей економіки і становила близько 24%.

Крім того, в області забезпечено вищу, ніж у середньому по Україні, питому вагу реалізації товарів вітчизняного виробництва (у тому числі місцевого) через торговельну мережу підприємств – юридичних осіб (область – 63,7%, Україна – 53,2%).


За повідомленням Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини