Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 10 березня, 08:51:20

Майже до 860 млн. грн. зросла заборгованність держбюджету по судсидіях та пільгах перед "Чернігівгаз Збутом"

22.02.2018   08:30Агенцiя

На початок лютого 2018 року державний бюджет не профінансував 858 млн. грн. по пільгах та субсидіях на газ, якій поставив своїм клієнтам ТОВ «Чернігівгаз Збут».

Лише за січень цей борг зріс на третину – 292 млн. грн. Бюджетні борги по субсидіям та пільгам є головною причиною затримки оплати за газ, що поставляється з ресурсу НАК «Нафтогаз України».

Бюджетна заборгованість негативно впливає на господарську діяльність компанії і на повноцінні розрахунки з усіма учасниками газового ринку. Через затримку бюджетних розрахунків «Чернігівгаз Збут» не в змозі провести платежі з НАК «Нафтогазом» на суму 860 млн грн за газ, придбаний в листопаді та грудні 2017 року, із газорозподільною компанією ПАТ «Чернігівгаз» - майже на 76 млн. грн., та ПАО «Укртрансгаз» за послуги з транспортування енергоносія – 6,7 млн. грн. В свою чергу, ці компанії-кредитори можуть вжити відповідні важелі - знизити тиск газ в мережах, що може негативно вплинути на якість газопостачання регіону, або нарахувати багатомільйонні штрафні санкції.

Ще одна проблема, пов’язана із державним фінансуванням субсидій та пільг, полягає в тому, що ці бюджетні перерахування можливо використати виключно на взаєморозрахунки з учасниками газового ринку. А для оплати податкових зобов`язань, що виникають в процесі таких розрахунків, компанія змушена навіть долучати кредити, адже існуючій режим регулювання газового ринку призводить до дефіциту обігових коштів. Так, внаслідок того, що в загальному балансі компанії поставки газу населенню складають 93%, через низький рівень розрахунків побутових споживачів, в тому числі й отримувачів державної допомоги, значно скоротилась тарифна виручка. Станом на 1 лютого із 240 тис отримувачів соціальної допомоги заборгували за газ майже 61%, на загальну суму 170 млн. грн.

«На сьогодні майже 70% клієнтів компанії отримують субсидію чи пільгу. З одного боку маємо несвоєчасне надходження компенсацій від держави, з іншого - велику заборгованість мешканців. В результаті за минулий рік «Чернігівгаз Збут» недоотримав майже 19 млн. грн. тарифних коштів, які б мали піти на забезпечення більш якісного обслуговування споживачів», - зазначив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

У січні поточного року, якщо порівняти із аналогічним періодом 2017 року, кількість субсидіантів на Чернігівщині зменшилася на 4%. Через наявну заборгованість 4,7 тис мешканців області позбавлені державної допомоги.


ТОВ «Чернігівгаз Збут»

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин

На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56

Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина

Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55

На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.

10 березня: цей день в Україні і світі

10 березня: цей день в Україні і світі 07:51

День 1476 Російська агресія - Day 1476 Russian aggression

Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54

Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37

Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини