Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 22:55:05

Смолинський торфозавод потребує державної підтримки

19.02.2018   07:32Агенцiя

Сім мільйонів гривень, які сьогодні конче необхідні Смолинському торфозаводу – це крапля в морі для Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Втім, саме ці сім мільйонів вдихнуть нове життя в легені заводу, дадуть можливість закупити техніку, поставити новий прес, а головне – дадуть людям надію на майбутнє.

Численні борги попередників, які доводили підприємство до банкрутства, застаріле обладнання, що постійно ламається і створює проблеми із замовниками продукції, відсутність належної кількості техніки ставить під сумнів стабільність роботи підприємства. Смолинський тофозавод потребує державної підтримки, якою він був обділений за всі роки незалежності України.

«За всі роки незалежності в прерогативі профільного міністерства були виключно вугільні шахти, а на торфозаводи ніхто не звертав уваги, - обурюється голова первинної профспілки державного підприємства «Чернігівторф» Андрій Страхов. – За 25 років Смолинський торфозавод не отримав від держави ні копійки!».

Численні листи та звернення на адресу вищих органів влади не дали бажаного результату.

Підтримати заводчан взявся депутат Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш.

«Три роки тому, ще не будучи депутатом Чернігівської обласної ради, я включився в боротьбу за збереження у власності держави найновішого в Україні торфозаводу – Смолинського, - каже обранець. – Разом із заводчанами нам вдалося зберегти підприємство, вирвавши його з лап псевдо інвесторів. Потім були роки становлення підприємства, повернення йому статусу філії, зміни керівництва, - продовжує Дмитро Блауш. – Нині кількість працівників заводу зросла більше, ніж удвічі – із 40 до 90, заводчани отримують доволі пристойні заробітні плати, а під стінами підприємства – постійні черги за торфобрикетом».

Представник Чернігівської обласної ради панує звернутися до своїх парламентських колег аби ті відгукнулися і допомогли заводу.

«Смолинське родовище є найперспективнішим торфородовищем в Україні, - каже він. – Я твердо переконаний, що ми мусимо вберегти це підприємство як стратегічне».


За інформацією «Смолинського торфозаводу» філії ДП «Чернігівторф»

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини