Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 11:23:51

Контролювати стан усіх мереж міста дозволить запровадження електронної карти

31.01.2018   09:49

30 січня на ранковій розширеній нараді Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вкотре наголосив, що для міста пріоритетним є відновлення зношених мереж.

Як відомо, більша частина підземних трубопроводів у Чернігові вже відпрацювала свій ресурс, через що кількість поривів на них стає все більшою. Міський голова повідомив, що вчора в Чернігівській міській раді відбулася презентація «Геоінформаційної системи» мереж Чернігова, аналогічної тим, які вже працюють у багатьох інших українських містах.
- На даний час такі карти підземних мереж частково є на окремих комунальних підприємствах нашого міста. Зараз необхідно визначитися, який ми бажаємо отримати результат. А громада міста повинна розуміти, що все те, що знаходиться на міській території – це наша проблематика і вирішувати її тільки нам.

Бажано, щоб така інформаційна електронна система у місті була зроблена і щоб у ній відображалася вся архітектура та всі мережі, зокрема, газові та електромережі. Це стосується як підземних мереж, так і зовнішніх. Ця система повинна чітко відображати місцезнаходження усіх мереж, глибину їх залягань, а також характеристики цих комунікацій - діаметр, товщину труб та матеріал, з якого вони зроблені, - сказав Владислав Атрошенко.

Міський голова також повідомив, що ця система аналізує та показує усі помилкові розрахунки, або ті позиції, які треба виправити у мережах:
- Для нас найголовніше зробити чітку аналітику щодо терміну експлуатації мереж на кожній дільниці та по пріоритетах визначити, які з них потребують заміни у першу чергу.

Серед складнощів для нас є те, що наразі дві генеруючі кампанії до 2022 та 2023 р. знаходяться в оренді. Також те, в який спосіб нам замінювати теплові мережі, які належать до цих цілісних майнових комплексів. Це дуже серйозне питання, яке нам треба вирішувати спільно з керівниками генеруючих кампаній, залучаючи НКРЕКП та Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

Потрібно орієнтуватися на європейський досвід та формувати комунальні мережі. Кошти, які платяться генеруючими кампаніями за транзит, є достатніми для ремонту цих мереж, - зазначив міський голова та додав, що термін виконання завдань зазначеної програми складає 14-16 місяців. Тобто за попередніми підрахунками, враховуючи, що необхідно ще два місяці для здійснення інших організаційних процедур, місто матиме більш чітку карту всіх комунікацій зі всіма характеристиками тільки через два роки. 

Тому Владислав Атрошенко наголосив на важливості початку впровадження такої електронної системи в нашому місті вже зараз, щоби вона могла запрацювати і почати приносити користь місту якнайшвидше.

На сьогодні зношеними є 75% загальноміських мереж Чернігова.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07 13:52

Наприкінці травня 2021 року на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка міст через річку Лисогір поблизу села Олексинці був закритий на реконструкцію.

 Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн

Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн 13:40

Завдяки ювенальним прокурорам Чернігівщини розірвано договір та стягнуто кошти з недобросовісного постачальника пального для навчального закладу.

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці?

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці? 13:32

Відповідь на це питання отримали під час ділової гри «Підбір кадрів», участь в якій взяли керівники обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів.

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів 13:24

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за вісім місяців поточного року надійшло близько 4,7 млрд грн від сплати податків і зборів.

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому 13:16

Чернігівською обласною прокуратурою подано апеляційну скаргу на вирок Менського районного суду від 06.09.2021, яким 27-річного мешканця м. Семенівка визнаного винуватим за п. 7 ч. 2 ст 115 КК України (умисне вбивство з хуліганських мотивів) та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі.