Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 лютого, 18:36:34

Контролювати стан усіх мереж міста дозволить запровадження електронної карти

31.01.2018   09:49

30 січня на ранковій розширеній нараді Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вкотре наголосив, що для міста пріоритетним є відновлення зношених мереж.

Як відомо, більша частина підземних трубопроводів у Чернігові вже відпрацювала свій ресурс, через що кількість поривів на них стає все більшою. Міський голова повідомив, що вчора в Чернігівській міській раді відбулася презентація «Геоінформаційної системи» мереж Чернігова, аналогічної тим, які вже працюють у багатьох інших українських містах.
- На даний час такі карти підземних мереж частково є на окремих комунальних підприємствах нашого міста. Зараз необхідно визначитися, який ми бажаємо отримати результат. А громада міста повинна розуміти, що все те, що знаходиться на міській території – це наша проблематика і вирішувати її тільки нам.

Бажано, щоб така інформаційна електронна система у місті була зроблена і щоб у ній відображалася вся архітектура та всі мережі, зокрема, газові та електромережі. Це стосується як підземних мереж, так і зовнішніх. Ця система повинна чітко відображати місцезнаходження усіх мереж, глибину їх залягань, а також характеристики цих комунікацій - діаметр, товщину труб та матеріал, з якого вони зроблені, - сказав Владислав Атрошенко.

Міський голова також повідомив, що ця система аналізує та показує усі помилкові розрахунки, або ті позиції, які треба виправити у мережах:
- Для нас найголовніше зробити чітку аналітику щодо терміну експлуатації мереж на кожній дільниці та по пріоритетах визначити, які з них потребують заміни у першу чергу.

Серед складнощів для нас є те, що наразі дві генеруючі кампанії до 2022 та 2023 р. знаходяться в оренді. Також те, в який спосіб нам замінювати теплові мережі, які належать до цих цілісних майнових комплексів. Це дуже серйозне питання, яке нам треба вирішувати спільно з керівниками генеруючих кампаній, залучаючи НКРЕКП та Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

Потрібно орієнтуватися на європейський досвід та формувати комунальні мережі. Кошти, які платяться генеруючими кампаніями за транзит, є достатніми для ремонту цих мереж, - зазначив міський голова та додав, що термін виконання завдань зазначеної програми складає 14-16 місяців. Тобто за попередніми підрахунками, враховуючи, що необхідно ще два місяці для здійснення інших організаційних процедур, місто матиме більш чітку карту всіх комунікацій зі всіма характеристиками тільки через два роки. 

Тому Владислав Атрошенко наголосив на важливості початку впровадження такої електронної системи в нашому місті вже зараз, щоби вона могла запрацювати і почати приносити користь місту якнайшвидше.

На сьогодні зношеними є 75% загальноміських мереж Чернігова.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Капелан з Чернігівщини Антоній Панасенко: «Все буде Україна, я взнавав!» 14:08

Отець Антоній Панасенко – перший священик на Чернігівщині, який перейшов із церкви московського патріархату в Православну церкву України.

Чернігівка та ніжинка стали одними з перших лауреаток Всеукраїнської зоозахисної премії 10:21

Волонтерки із Чернігівщини на церемонії нагородження Відома чернігівська зоозахисниця, волонтерка, очільниця КП «Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин» Тетяна Діденко опинилася у числі 2 десятків переможців першої Всеукраїнської зоозахисної премії, яку започаткувала найвідоміша зоозахисна організація UAnimals та міжфракційне об'єднання «Гуманна країна».

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року 10:14

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОН Впродовж тижня здійснено 2 обстріли околиць 1 населеного пункту (с. Сеньківка) з використанням наступного озброєння: міномет калібру 120 мм – 33 вибухи. Внаслідок обстрілів пошкодження та втрати серед особового складу Сил Оборони і місцевого населення відсутні.

Поліцейські Чернігівщини вилучили у місцевого мешканця зброю, боєприпаси та наркотики 10:07

Мешканець Чернігова зберігав удома зброю, боєприпаси, а також наркотичні речовини. Поліція відкрила кримінальні провадження, правопорушнику загрожує до семи років позбавлення волі.

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн 10:04

Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях підбило підсумки роботи за минулий рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини