Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 09:26:22

Прокурорський нагляд за дотриманням вимог законодавства України у сфері пенсійного забезпечення громадян

19.06.2012   07:16Агенцiя

Прокуратурою міста на виконання Конституції України та Закону України “Про прокуратуру” з метою забезпечення законності та належного функціонування соціальної сфери держави впродовж року проведено ряд перевірок з питань дотримання Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в діяльності органів контролю та господарюючих суб’єктів міста.

хабар

хабар

За результатами проведених перевірок встановлено, що службовими особами одного з підприємств міста у період з квітня 2009 по жовтень 2010 року до грошових чеків, які надавались до банківських установ для отримання готівки, вносились завідомо неправдиві відомості про отримання коштів на господарські потреби та закупівлю товарів, у той час, як фактично вони використовувались на виплату заробітної плати.

У порушення ч. 12 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” службові особи підприємства зловживаючи свої службовим становищем, діючи умисно та всупереч встановленому порядку перерахування страхових внесків до Пенсійного фонду, маючи реальну можливість їх сплачувати за наявності коштів на рахунках підприємства, своєчасно не перерахували страхові внески до Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова, а використали наявні кошти на господарські потреби підприємства, на сплату комунальних, транспортних, юридичних та бухгалтерських послуг, оплату телефонних розмов, закупівлю товарів та інше.

В результаті умисних дій, службові особи при сплаті заробітної плати не перерахували з неї майже 400 тис. грн. страхових внесків за квітень 2009 – жовтень 2010 року управлінню Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова, чим допустили грубе порушення трудових прав громадян, позбавивши їх гарантованих Конституцією та законами України права на пенсійне забезпечення за час роботи на підприємстві та соціальний захист, передбачений діючим законодавством України, що спричинило тяжкі наслідки.

За результатами перевірки прокуратурою міста за фактом грубого порушення законодавства про працю, зловживання службовим становищем та службового підроблення порушено кримінальну справу.

Таким чином, діями прокуратури міста усунуто та попереджено вчинення в подальшому злочинних дій, які наносять шкоду державним та громадським інтересам та в подальшому могли призвести до порушення прав громадян на пенсійне забезпечення.


За інформацією прокурора прокуратури м. Чернігова А. Олєйнікова

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району 18:31

Поліцейські встановили, що 39-річного мешканця Мринської громади було поранено у живіт кулею з нарізного карабіна.

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу 18:24

В обласній державній адміністрації продовжують шукати способи вирішення проблем із довкіллям Чернігівщини.

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…" 18:16

21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 жовтня в області зафіксовано 831 новий випадок COVID-19.

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів 18:00

На Чернігівщині співробітники СБУ викрили «діяльність» посадових осіб одного із лісгоспів, які організували схему реалізації необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.