Експлуатація зношених мереж збільшує ризики для споживача
На сьогодні в Чернігівській області експлуатується 460,5 км сталевих газових мереж, які були прокладені понад 40 років тому. Застарілі газогони спричиняють додаткові втрати газу і є джерелом підвищеної небезпеки для споживачів.

Майже 3,5% газових мереж Чернігівського регіону прокладені більше 40 років тому, близько 20% - понад 25 років, більше 100 км - вичерпали амортизаційний термін.
Експлуатація застарілих газогонів потребує додаткових коштів і ресурсів. Їх варто направляти на модернізацію системи та впровадження нових технологій. Замість цього кошти витрачаються на точкові або капітальні ремонти.
Зношені мережі повинні замінюватись якнайшвидше. Але падіння обсягів споживання і низький тариф на розподіл природного газу не дають змоги планомірно виконувати ці роботи.
«За останні 3 роки протяжність газопроводів збільшилася на 100 км. Відповідно зросли й витрати на утримання і обслуговування мереж. Але останні півтора року наш тариф знижувався», - пояснює технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.
Через зниження споживання газу «Чернігівгаз» недоотримує тарифну виручку впродовж останніх років. До того ж із 62,4 млн грн. запланованих в плані розвитку компанії на 2017 рік НКРЕКП залишила лише 35,6 млн грн. Попри скорочення фінансових надходжень впродовж 2016-2017 р.р. компанія замінила 15,5 км газопроводів та 30 шафових газорегулюючих пунктів на загальну суму 16,3 млн грн.
ПАТ «Чернігівгаз» дотепер не отримав офіційного затвердження плану розвитку на поточний рік, тому при проведенні ремонтних робіт керується виключно умовами договору з Мінпаливнерго. За цією угодою «Чернігівгаз» повинен виконувати лише частку робіт, аби принаймні забезпечити безперебійну подачу газу споживачам.
ПАТ «Чернігівгаз»
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.