Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 07:09:06

“Дружба-Нова” - “Хорш”: міжнародне партнерство

15.06.2012   08:41Агенцiя

В агропромисловому комплексі України намітилися позитивні зрушення з впровадження новітніх технологій та міжнародного співробітництва. І лідером тут безперечно є компанія “Дружба-Нова”. Про це свідчить і нещодавній візит власника і генерального директора фірми “Хорш” Майкла Хорша.

Закордонні гості на полях СТОВ “Дружба-Нова”

Закордонні гості на полях СТОВ “Дружба-Нова”

HORSCH – один з провідних світових виробників ґрунтообробної та посівної техніки. Інноваційні ідеї, засновані на більш ніж 30-річному застосуванні безвідвальної технології, є основою концепції машин, які відповідають усім сучасним вимогам щодо якості, надійності і довговічності.

А починалося все дуже цікаво – у 18 років Майкл, що ріс у родині фермерів, попросив у батька 5 000 дойчмарок щоб зробити сівалку. В процесі роботи цих грошей не вистачило і хлопець прийшов до дядька з тим самим проханням. Врешті, сівалка була готова. Саме цей факт став поштовхом до створення компанії. Фірма HORSCH Maschinen GmbH була заснована в 1984 році Майклом Хоршем і його дядьком Вальтером Хоршем, які стали керуючими директорами.

Головний офіс знаходиться на території садиби Зітценхоф в Швандорф. Тут Майкл Хорш трудився над своєю першою машиною, а сьогодні – він власник і генеральний директор фірми. Ця людина – своєрідний унікумі авторитет у світовому сільському господарстві, бо він створює агрегати під певну технологію.

Майкл Хорш є частим гостем в Україні (представництво тут було відкрите у 2003), а нещодавно відвідав компанію “Дружба-Нова”, яка зацікавила його активним впровадженням точного землеробства, інших інноваційних технологій, тим, що має у своєму парку чимало сільськогосподарської техніки марки “Хорш”.

Зустрічаючи високого гостя, генеральний директор Сергій Гайдай згадав як у 2004 році на одній з міжнародних конференцій з самовідновлюваного землеробства почув висловлювання Майкла: “Якщо у вас виходить заробляти гроші, то у вашій роботі не треба нічого змінювати”. Задумався над цими словами і зрозумів, що для більш ефективної роботи змінювати все-таки треба. Саме тоді і була придбана перша дванадцятиметрова сівалка “Хорш”. Розпочалася співпраця з всесвітньовідомою компанією, яка стала однією із складових успіху “Дружби-Нової”.

Майкл Хорш уважно вислухав презентацію компанії та дивувався, як можна було створити таку систему контролю на території понад 100 тисяч гектарів. Гостя зацікавив GPS- моніторинг транспортних засобів та сучасні методи обстеження ґрунтів. Зокрема, це відбір проб ґрунту з використанням GPS-керованих систем Nietfeld 2005 та Nietfeld Druoprob 60. Такий аналіз передбачає вивчення та використання закономірностей просторової неоднорідності ґрунтової родючості в межах поля і забезпечення точного та автоматизованого збирання, аналізу і збереження інформації.

Цей жвавий чоловік під час оглядин технічного парку компанії обдивлявся найдрібніші деталі, не боячись забруднитися, і був потішений червоним кольором навкруги (колір техніки “Хорш”). Загалом, був дуже схожий на дитину, яку залишили у магазині іграшок. І це зайвий раз доводить не лише високий професіоналізм Майкла, а і його захопленість, можна навіть сказати, закоханість у власну справу.

Під час інтерв’ю він щиро посміхався, не приховуючи гарні враження від побаченого. Розповів про мету свого візиту та враження. “Сьогодні я приїхав сюди, щоб подивитись, як працює надзвичайно професійне господарство, але в мене виникла невелика проблема. Про те, що я бачив тут, я не зможу розповісти вдома. Багато хто у нас думає, що Україна залишилась дуже позаду європейців, але те, що “Дружба-Нова” вже обігнала нас – мені не повірить ніхто.

Щось порадити змінити чи вдосконалити у господарстві я не можу, а можу тільки попросити поради. Тут я побачив вирішення проблеми ефективного управління великим господарством.

Господарства до 50 тис. га можна зробити ефективними. А підприємства по 50-100 тис. га мають проблеми, їх дуже важко контролювати. У “Дружбі-Новій” я побачив вирішення цієї проблеми. Я не зустрічав навіть малі підприємства до 5 тис. га, які б могли зробити таку ефективну систему управління як тут. Ми бачимо, що тут зроблено за 5-6 років по оптимізації виробництва та впровадженню точного землеробства. Де ж ви будете ще через 5 років!”.

Після огляду виробничих потужностей та сучасної техніки Майкл Хорш відвідав поля господарства, щоб побачити точне землеробство в дії. Гостю показали посіви кукурудзи та соняшнику. Відбувся зацікавлений діалог з фахівцями “Дружби-Нової”.
Візит закордонного гостя сприяв зміцненню міжнародного співробітництва між двома провідними компаніями. Майкл попрощався та з багажем позитивних емоцій і вражень поїхав на літак, щоб удома переконувати колег та друзів, що “Дружбу-Нову” можна з упевненістю назвати лідером з впровадження новітніх технологій не тільки в Україні, а й у світі.

Левченко Людмила, Варва, Чернігівська область

Останні новини Чернігівщини

Три передаварійні мости ремонтують на автотрасі Чернігів - Славутич

Три передаварійні мости ремонтують на автотрасі Чернігів - Славутич 07:04

На автомобільній дорозі Чернігів – Пакуль – Славутич – КПП «Чорнобиль» дорожники одразу ремонтують три переадаварійні мости: один поблизу селаа Пакуль та два на ділянці за селом Михайло-Коцюбинське.

У Менській громаді відкрили соціальну пральню

У Менській громаді відкрили соціальну пральню 07:00

6 грудня відбулося відкриття соціальної пральні в рамках реалізації грантового проєкту Соціальна пральня «Достойне життя»

Профспілка поліцейських Чернігівщини запрошує дітей взяти участь у конкурсі малюнку

Профспілка поліцейських Чернігівщини запрошує дітей взяти участь у конкурсі малюнку 06:53

З 6 по 23 грудня цього року триватиме конкурс дитячого малюнка, який організовує первинна профспілкова організація Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Всеукраїнської профспілки Національної поліції.

У Вікіпедії пройде конкурс статей на теми шкільної програми

У Вікіпедії пройде конкурс статей на теми шкільної програми 06:47

Із 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 року в українській Вікіпедії пройде щорічний конкурс статей «Вікіпедія для школи». ГО «Вікімедіа Україна» запрошує до участі шкільних вчителів, університетських викладачів та всіх охочих.

Корюківська лікарня застосовує новітні медикаменти для лікування COVID-19. Які мають результати

Корюківська лікарня застосовує новітні медикаменти для лікування COVID-19. Які мають результати 06:44

На початку вересня наша держава отримала гуманітарну допомогу від американської благодійної організації Direct Relief - інноваційні лікарські препарати для боротьби з коронавірусною інфекцією. Невдовзі вони були доставлені в різні регіони України.