Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 11:38:57

Задекларовані доходи мешканцями Чернігівщини зростають

13.06.2012   07:23Агенцiя

За першими підсумками цьогорічної кампанії декларування до податкових органів Чернігівщини подали декларації більше 27,7 тисячі громадян. Сума задекларованих ними доходів становить понад 540 млн. грн. - це на 158 млн. грн. перевищує минулорічний показник.

Цю статистику на прес-конференції оприлюднив голова ДПС у Чернігівській області Валентин Осипенко

Найактивнішими були жителі міст Чернігова, Прилук, Ніжина, а також Чернігівського, Носівського, Менського та Бахмацького районів.
Згідно з поданими деклараціями, громадяни самостійно визначили до сплати податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 9,3 млн. грн.. До повернення з бюджету підлягає 4,3 млн. грн., фактично повернуто майже 3 млн. грн..

До місцевих бюджетів найбільше буде сплачено податку від отриманих громадянами доходів у вигляді спадщини - 3,5 млн.грн., що на 0,7 млн. грн.. більше минулорічного показника. Громадяни, які впродовж 2011 року отримували подарунки, до бюджетів додали 1,5 млн. грн., що на 0,6 млн. грн. більше, ніж минулорічної кампанії декларування.

Від продажу корпоративних прав цьогоріч бюджети отримають понад 2,2 млн.грн.  Доречі, минулого року цей показник лише 0,7 млн. грн.. 
До податкових інспекцій були запрошені всі громадяни, які в минулому році працювали за межами митної території України. Від декларування таких доходів надійде майже 400 тис. грн.

Самозайнятими особами у 2012 році подано 3,2 тисячі декларацій.
 
Як і в попередні роки, за отриманням податкового кредиту найчастіше зверталися батьки студентів, які оплачували вартість навчання своїх дітей. Також цим правом скористалися 187 осіб, які мають іпотечні кредити та більше 100 осіб, які проводили сплату страхових внесків. На отримання податкового кредиту по витратах на оплату державних послуг по усиновленню дитини, допоміжних репродуктивних технологій подали декларації 5 осіб. 

Очільник податкової служби Чернігівщини зазначив, що громадяни, які мають право на податкову знижку за наслідками 2011 року, можуть скористатися цим правом до кінця поточного року.
 
Суттєвою відмінністю цьогорічної кампанії декларування є обов'язок  громадян подати декларацію, якщо протягом будь-якого календарного місяця розмір заробітної плати та сума винагород за цивільно-правовим договором перевищувала 9410 грн. Одже, такі доходи задекларували понад 250 громадян.

Крім громадян, задекларували доходи більше 15,4 тисяч підприємців. За результатами річних перерахунків вони доплатили бюджету майже 1,5 млн. грн. податків. Але, на жаль, не всі вони вчасно провідзвітувати про доходи. Тому, понад 148 чоловік довелося притягнути до адміністративної відповідальності на суму 12,1 тис. грн..

Підбиваючи підсумки, керівник податкової служби області подякував усім громадянам, які своєчасно задекларували доходи.


Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини