Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 жовтня, 15:13:00

Задекларовані доходи мешканцями Чернігівщини зростають

13.06.2012   07:23Агенцiя

За першими підсумками цьогорічної кампанії декларування до податкових органів Чернігівщини подали декларації більше 27,7 тисячі громадян. Сума задекларованих ними доходів становить понад 540 млн. грн. - це на 158 млн. грн. перевищує минулорічний показник.

Цю статистику на прес-конференції оприлюднив голова ДПС у Чернігівській області Валентин Осипенко

Найактивнішими були жителі міст Чернігова, Прилук, Ніжина, а також Чернігівського, Носівського, Менського та Бахмацького районів.
Згідно з поданими деклараціями, громадяни самостійно визначили до сплати податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 9,3 млн. грн.. До повернення з бюджету підлягає 4,3 млн. грн., фактично повернуто майже 3 млн. грн..

До місцевих бюджетів найбільше буде сплачено податку від отриманих громадянами доходів у вигляді спадщини - 3,5 млн.грн., що на 0,7 млн. грн.. більше минулорічного показника. Громадяни, які впродовж 2011 року отримували подарунки, до бюджетів додали 1,5 млн. грн., що на 0,6 млн. грн. більше, ніж минулорічної кампанії декларування.

Від продажу корпоративних прав цьогоріч бюджети отримають понад 2,2 млн.грн.  Доречі, минулого року цей показник лише 0,7 млн. грн.. 
До податкових інспекцій були запрошені всі громадяни, які в минулому році працювали за межами митної території України. Від декларування таких доходів надійде майже 400 тис. грн.

Самозайнятими особами у 2012 році подано 3,2 тисячі декларацій.
 
Як і в попередні роки, за отриманням податкового кредиту найчастіше зверталися батьки студентів, які оплачували вартість навчання своїх дітей. Також цим правом скористалися 187 осіб, які мають іпотечні кредити та більше 100 осіб, які проводили сплату страхових внесків. На отримання податкового кредиту по витратах на оплату державних послуг по усиновленню дитини, допоміжних репродуктивних технологій подали декларації 5 осіб. 

Очільник податкової служби Чернігівщини зазначив, що громадяни, які мають право на податкову знижку за наслідками 2011 року, можуть скористатися цим правом до кінця поточного року.
 
Суттєвою відмінністю цьогорічної кампанії декларування є обов'язок  громадян подати декларацію, якщо протягом будь-якого календарного місяця розмір заробітної плати та сума винагород за цивільно-правовим договором перевищувала 9410 грн. Одже, такі доходи задекларували понад 250 громадян.

Крім громадян, задекларували доходи більше 15,4 тисяч підприємців. За результатами річних перерахунків вони доплатили бюджету майже 1,5 млн. грн. податків. Але, на жаль, не всі вони вчасно провідзвітувати про доходи. Тому, понад 148 чоловік довелося притягнути до адміністративної відповідальності на суму 12,1 тис. грн..

Підбиваючи підсумки, керівник податкової служби області подякував усім громадянам, які своєчасно задекларували доходи.


Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Підсумки туристичного сезону-2020 у Чернігові

Підсумки туристичного сезону-2020 у Чернігові 13:20

У Чернігові підвели підсумки туристичного сезону 2020 року. Начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Шевчук 23 жовтня розповів про результати роботи в умовах карантину.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 45 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 45 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:41

Упродовж минулого тижня з 19 по 26 жовтня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 222 чоловіка особового складу та 63 одиниці спеціальної техніки.

Процедура відновлення платоспроможності фізособи. Які умови

Процедура відновлення платоспроможності фізособи. Які умови 12:35

Громадяни, які мають борги, проте не в змозі погасити їх, можуть скористатися процедурою відновлення платоспроможностіфізичної особи.

З 1 листопада на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах

З 1 листопада на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 12:19

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання з 1 листопада до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь - який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо - зимовий період 2020 - 2021 років.

Технічний стан осушувальної системи річки Остер обстежили фахівці

Технічний стан осушувальної системи річки Остер обстежили фахівці 12:14

Днями інспектори Державної екологічної інспекції у Чернігівській області спільно зі спеціалістами Ніжинської експлуатаційної дільниці Деснянського басейнового управління водних ресурсів провели виїзне обстеження осушувальної системи «Остер-II черга» на р. Остер.