Будьте обачними при виборі партнерів по бізнесу, перевіряйте на ризиковість
Підрозділами аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області під час документальної позапланової перевірки ТОВ «Б» було досліджено взаємовідносини даного підприємства іншим ТОВ «Є», яке сформувало податковий кредит, ніби-то за рахунок придбання шроту соняшникового
При перевірці первинних документів (договір та специфікації до нього, видаткові та товаро-транспортні накладні, платіжні доручення) з’ясувалося, що підписувалися вони лише однією особою – директором. До речі, згідно вироку суду, його визнано винним у вчинені кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України, - співучасть в формі пособництва по створенню суб'єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності.
За результатами перевірки було зменшено суму податкового кредиту, а також віємне значення з податку на додану вартість на суму близько 100 тис.грн. ПДВ.
З огляду на зазначене, Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків бути обачними при виборі партнерів по бізнесу.
Як засвідчує судова практика «обачний» платник податків може, принаймні, не тільки надати докази перевірки свого контрагента на предмет податкової «добросовісності» за доступними базами даних, але й навести докази на підтвердження обґрунтованості вибору контрагента.
Насьогодні існує низка інформаційних ресурсів, які надають можливість відстежувати найрізноманітніші відомості про контрагентів, у т.ч. і ті, які носять ризиковий характер. Наприклад: юридичну адресу за місцем масової інформації, наявність судових рішень щодо підприємства, перебування в процедурі банкрутства, ліквідації тощо.
Звертаємо увагу, що на офіційному веб-ресурсі ДФС України функціонує онлайн-сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», завдяки якому можна отримати зокрема й інформацію про податковий борг.
Особливу увагу варто приділяти так званим фіктивним підприємствам, особливо з огляду на вельми категоричну судову практику.
Як зазначають суди «… статус фіктивного, нелегального підприємства несумісний із легальною підприємницькою діяльністю». Господарські операції таких підприємств не можуть бути легалізовані навіть за формального підтвердження документами бухгалтерського обліку.
Отже, первинні документи що стали підставою для формування податкового кредиту і валових витрат, виписані контрагентом, фіктивність господарської діяльності якого встановлено вироком суду, не можуть вважатися належним чином оформленими та підписаними уповноваженими особами, а також звітними документами, що підтверджують факт придбання товарів, робіт або послуг. Тому, віднесення відображених у таких документах сум ПДВ до податкового кредиту є безпідставним.
Застерігаємо уникати проведення господарських операцій з контрагентами, що мають обвинувальний вирок за статтею «фіктивне підприємництво».
Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.