Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 червня, 02:05:54

Чернігівська митниця звертає увагу на новації митного законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності

09.06.2012   10:08

Багатьох підприємців цікавлять конкретні питання щодо змін у митному законодавстві після вступу в дію нового Митного кодексу України. У цьому переконались співробітники Чернігівської митниці під час проведення робочих зустрічей з підприємцями та щоденної роботи. Саме тому на митниці створені консультаційні центри, в яких усі бажаючі зможуть отримати компетентну відповідь на порушене питання.

Володимир Стеценко

Володимир Стеценко

Роз'яснення щодо процедури митного оформлення товарів надає заступник начальника митного поста "Чернігів-вантажний" Володимир Стеценко. 

Одне з актуальних питань, яке хвилює клієнтів митниці сьогодні: "Що змінилось у процедурі визначення країни походження товарів, ввезених в Україну та які документи підтверджують країну походження товарів?".

Відповідно до статті 43 Митного кодексу України документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.
Особливо слід звернути увагу, що з 01 червня 2012 року походження товару заявляється (декларується) митному органу шляхом подання оригіналів документів про походження товару.

Інше актуальне питання стосується суттєвих змін щодо місця і часу здійснення митного оформлення.

Згідно статті 247 нового Митного кодексу України митне оформлення здійснюється в місцях розташування відповідних підрозділів митних органів протягом робочого часу, встановленого для цих органів. У пунктах пропуску через державний кордон України митне оформлення здійснюється цілодобово.

Основна новації полягає у тому, що на даний час митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється в будь-якому митному органі з пред'явленням їх цьому органу, якщо інше не передбачено Кодексом.

Митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через територію України в митному режимі транзиту, здійснюється митним органом, у зоні діяльності якого починається транзитне переміщення.

За письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи митні формальності можуть виконуватися митними органами поза місцем розташування цих органів, а також поза робочим часом, установленим для них, на умовах, визначених Кодексом. За виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, та в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів.
 

Останні новини Чернігівщини

Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41

У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.

Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19

З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.

Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28

У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.

Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34

У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.

Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49

Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини