Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 12:07:50

Чернігівська митниця звертає увагу на новації митного законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності

09.06.2012   10:08

Багатьох підприємців цікавлять конкретні питання щодо змін у митному законодавстві після вступу в дію нового Митного кодексу України. У цьому переконались співробітники Чернігівської митниці під час проведення робочих зустрічей з підприємцями та щоденної роботи. Саме тому на митниці створені консультаційні центри, в яких усі бажаючі зможуть отримати компетентну відповідь на порушене питання.

Володимир Стеценко

Володимир Стеценко

Роз'яснення щодо процедури митного оформлення товарів надає заступник начальника митного поста "Чернігів-вантажний" Володимир Стеценко. 

Одне з актуальних питань, яке хвилює клієнтів митниці сьогодні: "Що змінилось у процедурі визначення країни походження товарів, ввезених в Україну та які документи підтверджують країну походження товарів?".

Відповідно до статті 43 Митного кодексу України документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.
Особливо слід звернути увагу, що з 01 червня 2012 року походження товару заявляється (декларується) митному органу шляхом подання оригіналів документів про походження товару.

Інше актуальне питання стосується суттєвих змін щодо місця і часу здійснення митного оформлення.

Згідно статті 247 нового Митного кодексу України митне оформлення здійснюється в місцях розташування відповідних підрозділів митних органів протягом робочого часу, встановленого для цих органів. У пунктах пропуску через державний кордон України митне оформлення здійснюється цілодобово.

Основна новації полягає у тому, що на даний час митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється в будь-якому митному органі з пред'явленням їх цьому органу, якщо інше не передбачено Кодексом.

Митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через територію України в митному режимі транзиту, здійснюється митним органом, у зоні діяльності якого починається транзитне переміщення.

За письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи митні формальності можуть виконуватися митними органами поза місцем розташування цих органів, а також поза робочим часом, установленим для них, на умовах, визначених Кодексом. За виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, та в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів.
 

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини