Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:47:00

Що робиться для подолання африканської чуми у Куликівському районі? - думки громадських активістів

13.10.2017   10:16Агенцiя

12 жовтня у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбувся прес-брифінг активістів громадських організацій «Сильна Чернігівщина» та «Екологічний контроль «Зелений світ» Олега Скварського та Марії Василенко.

Тема заходу стосувалася спалаху африканської чуми у свиней на Чернігівщині. Найбільше занепокоєння у спікерів викликає ситуація, що склалася у Куликівському районі, адже там знаходиться фермерське господарство, яке має велику кількість поголів’я свиней.

На початку брифінгу Олег Скварський зазначив: «Цей брифінг є не політичним, питання, які ми піднімаємо, стосуються безпеки не лише одного району або тільки нашої області, а і всієї країни. Багато хто знає, що 1 жовтня у Куликівці на підприємстві «Колос» почався мор свиней. Це територія селища Куликівка. 4 жовтня ми поїхали в селище подивитися на ситуацію».

За його словами заходи безпеки, які здійснюються в Куликівці та на підприємстві не є достатніми. «Не надто строго виконується вимога щодо карантинної зони. Це по-перше. А по друге не вистачає засобів для дезінфекції. 10 жовтня була створена комісія з цього питання при Чернігівській ОДА. На цій комісії представник МНС повідомив, що засобів для проведення дезінфекції у них практично немає, - розповів Олег Скварський. І додав, - зараження худоби за офіційною версією відбулося через солому, яку завезли з полів, де можуть бігати дикі кабани або інфекцію занесли птахи. Але у мешканців селища є своя думка: дехто з мисливців полює на диких кабанів, а потім їх м'ясо йде на виробництво ковбас та інших виробів. Звідти і інфекція на підприємстві».

Олег Скварський наголосив, що найближчим часом громадські активісти передадуть заяву щодо бездіяльності власників підприємства до прокуратури та інших силових структур.
За словами Марії Василенко африканська чума свиней для людини можна сказати, що безпечна. Але невідомо як цей вірус впливає на імунітет людини, яка споживає заражене м'ясо та якими наслідками це може відгукнутися у майбутньому. «Є вимога оголошувати 40-денний карантин, якщо у господарстві виявлено АЧС. Але ми знаємо, що у Куливці свиней більше 4 тисяч. Станом на 9 жовтня було знищено лише 196 голів, як вони були спалені, де? Ніхто не бачив. Чи було спалення та знищення? Невідомо», - зазначила активістка.

Активісти перевірили місцеві ринки. І виявили, що на них продовжують продавати свіжу м’ясну продукцію від куликівського підприємства. «З якої сировини її виготовили ми не знаємо, але  вважаємо, що виробник поступає не чесно. Він має додержуватися вимог щодо карантину», - переконаний Олег Скварський.

Також він додав, що важливо проводити інформування населення щодо продукції. І тому, найближчим часом громадські організації планують перекривати дороги на в’їзді та виїзді із селища Куликівка, будуть проводити роз’яснювальні акції біля кіосків та магазинів. «Ми будемо робити все для того аби проблему не вдалося «замовчати» і на стіл до споживачів не потрапила неякісна продукція», - наголосив Олег Скварський. Він також зазначив, що люди не повинні страждати через байдужість чиновників. Людина вирощує одну свиню і якщо тварина захворіє, то вона її втратить однозначно. Так відбувалося із домогосподарствами на Чернігівщині, де були виявлені спалахи АЧС. 

«За нашою інформацією худоба у господарстві, що у Куликівці, не була застрахована. І зараз у терміновому порядку ця проблема вирішується», - сказав активіст.

Активісти наголосили, що і представники бізнесу, і представники влади мають думати в першу чергу про інтереси людей та їх безпеку, а тому мають вжити всіх необхідних заходів для подолання проблеми.

Прес-центр «Чернігівський вибір»

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.