На Чернігівщині завершується посів озимини
Сільгоспвиробники області завершують сіяти озимі колосові культури на зерно. На сьогодні вони вже засіяли 171 тисячу гектарів, або 81 % від запланованого. Так, озимої пшениці посіяно 150 тисяч гектарів (80 %), жита – понад 21 тисячу гектарів (87 %).
Зокрема, завершили посів озимини аграрії Сновського (139 %), Козелецького (134 %), Коропського (104 %), Куликівського (100 %) та Новгород-Сіверського (100 %) районів. На Корюківщині та Бахмаччині засіяно 92 % прогнозованих площ.
Крім того, триває збиральна кампанія.
На сьогодні зернові та зернобобові культури зібрані з 335 тисяч гектарів, або 48 % прогнозованих обсягів. Намолочено більше 1,4 мільйона тонн зерна при середній врожайності 43 центнери з гектара, що на два з половиною центнери перевищує минулорічний показник.
Найбільший вал зерна мають хлібороби Прилуцького, Бобровицького та Бахмацького районів – понад 100 тисяч тонн, Борзнянського, Менського, Чернігівського та Ічнянського – більше 80 тисяч тонн. Найкращі якісні показники в аграріїв Куликівського, Бобровицького, Носівського та Срібнянського районів, де середня врожайність перевищує 55 центнерів з гектара.
Сільгоспвиробники Чернігівщини завершують збирання гречки та проса.
З понад 12 тисяч гектарів (75 %) гречки намолочено майже 12 тисяч тонн крупи при середній врожайності біля 10 центнерів з гектара. Просо зібрано з 99 % площ, отримано 4 тисячі тонн зерна, середня врожайність цієї культури – біля 17 центнерів з гектара.
Кукурудзу збирають у 15 районах області. З майже 29 тисяч гектарів (7 %) цієї культури намолочено понад 216 тисяч тонн зерна при середній врожайності 76 центнерів з гектара.
З близько 73 тисяч гектарів (66 %) намолочено 146 тисяч тонн сої, урожайність якої перевищує 20 центнерів з гектара.
Обмолочено понад 132 тисячі гектарів соняшнику, якого зібрано майже 335 тисяч тонн при середній врожайності близько 26 центнерів з гектара.
З 3 тисяч гектарів (47 %) накопано біля 105 тисяч тонн цукрового буряку, середня врожайність якого – 353 центнери з гектара.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.