Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 00:19:02

Аграрії почали збирати кукурудзу

03.10.2017   15:05Агенцiя

Сільгоспвиробники восьми районів області почали збирати кукурудзу на зерно. Наразі з майже 15 тисяч гектарів (біля 4 %) цієї культури намолочено 109 тисяч тонн зерна при середній врожайності 74 центнери з гектара.

Зернові та зернобобові культури зібрані з площі близько 320 тисяч гектарів (46 % до прогнозованих обсягів). Намолочено понад 1,3 мільйона тонн зерна, середня врожайність – майже 42 центнери з гектара.

За обсягами зібраного зерна лідерами залишаються хлібороби Бахмацького району – більше 100 тисяч тонн, Бобровицького, Прилуцького, Менського, Борзнянського та Чернігівського районів – понад 82 тисячі тонн. Найкраща врожайність у сільгосппідприємствах Бобровицького і Носівського районів – більше 56 центнерів з гектара, а також Варвинського, Менського та Срібнянського районів – понад 52 центнери з гектара.

Гречку зібрано майже з 11 тисяч гектарів (65 %), намолочено 10 тисяч тонн крупи при середній врожайності біля 10 центнерів з гектара.

Проса – з близько 2 тисяч гектарів (77 %) отримано майже 3 тисячі тонн. Середня врожайність цієї культури – біля 16 центнерів з гектара.

З майже 52 тисяч гектарів (47 %) намолочено 106 тисяч тонн сої, середня врожайність якої перевищує 20 центнерів з гектара.

Обмолочено близько 102 тисяч гектарів (53 %) соняшника, зібрано 256 тисяч тонн зерна при середній врожайності більше 25 центнерів з гектара.

Крім того, продовжуються посівні роботи. Так, озимими колосовими культурами засіяно понад 157 тисяч гектарів, або три чверті від запланованого.

Зокрема, озимої пшениці – 137 тисяч гектарів (73 %), жита – більше 20 тисяч гектарів (83 %).

Майже вдвічі більше прогнозованих обсягів посіяно озимого ріпаку – понад 33 тисячі гектарів, що на 4 тисячі гектарів більше, ніж минулоріч.


За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини