Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 02:25:35

"Чернігівгаз Збут" забезпечує газом 98% бюджетних установ області

22.09.2017   10:04Агенцiя

ТОВ «Чернігівгаз Збут» зараз постачає природний газ в 450 державних установ Чернігівської області, що становить 98% від усіх бюджетних організацій регіону.

Для забезпечення конкуренції законодавством встановлено, що всі організації, які фінансуються з бюджету і споживають понад 200 тис куб.м газу, зобов'язані закуповувати ресурс тільки на тендерних торгах на платформі ProZorro. У таких ринкових умовах «Чернігівгаз Збут» зумів сформувати значний портфель споживачів серед бюджетних організацій. За результатами проведення процедур державних закупівель, в поточному році компанія уклала 93 договори з бюджетними організаціями.

Нове законодавство про ринок природного газу стимулювало появу нових ліцензіатів. Зараз на газовому ринку Чернігівщини поряд з «Чернігівгаз Збутом» працюють більше двох десятків приватних компаній, що постачають газ. Разом з тим, саме «Чернігівгаз Збут» другий рік поспіль залишається найбільш затребуваним постачальником серед бюджетників.

«Залишатися в лідерах нам допомагає репутація надійного партнера. Наші клієнти можуть укласти довгостроковий договір, при цьому ми гарантуємо безперебійне забезпечення газом, так як завжди маємо необхідний запас ресурсу. А також, згідно укладеного контракту з «Укртрансгазом», ми можемо включити в ціну газу вартість послуг транспортування магістралями, що полегшує замовнику проведення розрахунків», - підкреслив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Втім, законодавчі нововведення мають як позитивні сторони, так і деякі недоліки, які створюють проблеми і споживачам, і постачальникам. Через коливання ціни газу і значне збільшення споживання в опалювальний період, виникають нестиковки між фактичними і плановими обсягами. У зв'язку з цим, майже у півтора десятків бюджетних установ Чернігівської області заявлені річні ліміти газу до 4 кварталу вже вичерпалися, а для дозволу на закупівлю додаткових обсягів організації змушені проводити додаткові тендери.

Крім того, в зв'язку з масовим об'єднанням територіальних громад області, відбувається передача прав власності та реорганізація держустанов. У свою чергу зміна договірних умов вимагає підготовки додаткової документації для законного врегулювання поставок газу організаціям, які отримують бюджетне фінансування.


Наталія Свириденко, фахівець із зв`язків з громадськістю та пресою

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.