Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 05:36:46

"Чернігівгаз Збут" забезпечує газом 98% бюджетних установ області

22.09.2017   10:04Агенцiя

ТОВ «Чернігівгаз Збут» зараз постачає природний газ в 450 державних установ Чернігівської області, що становить 98% від усіх бюджетних організацій регіону.

Для забезпечення конкуренції законодавством встановлено, що всі організації, які фінансуються з бюджету і споживають понад 200 тис куб.м газу, зобов'язані закуповувати ресурс тільки на тендерних торгах на платформі ProZorro. У таких ринкових умовах «Чернігівгаз Збут» зумів сформувати значний портфель споживачів серед бюджетних організацій. За результатами проведення процедур державних закупівель, в поточному році компанія уклала 93 договори з бюджетними організаціями.

Нове законодавство про ринок природного газу стимулювало появу нових ліцензіатів. Зараз на газовому ринку Чернігівщини поряд з «Чернігівгаз Збутом» працюють більше двох десятків приватних компаній, що постачають газ. Разом з тим, саме «Чернігівгаз Збут» другий рік поспіль залишається найбільш затребуваним постачальником серед бюджетників.

«Залишатися в лідерах нам допомагає репутація надійного партнера. Наші клієнти можуть укласти довгостроковий договір, при цьому ми гарантуємо безперебійне забезпечення газом, так як завжди маємо необхідний запас ресурсу. А також, згідно укладеного контракту з «Укртрансгазом», ми можемо включити в ціну газу вартість послуг транспортування магістралями, що полегшує замовнику проведення розрахунків», - підкреслив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Втім, законодавчі нововведення мають як позитивні сторони, так і деякі недоліки, які створюють проблеми і споживачам, і постачальникам. Через коливання ціни газу і значне збільшення споживання в опалювальний період, виникають нестиковки між фактичними і плановими обсягами. У зв'язку з цим, майже у півтора десятків бюджетних установ Чернігівської області заявлені річні ліміти газу до 4 кварталу вже вичерпалися, а для дозволу на закупівлю додаткових обсягів організації змушені проводити додаткові тендери.

Крім того, в зв'язку з масовим об'єднанням територіальних громад області, відбувається передача прав власності та реорганізація держустанов. У свою чергу зміна договірних умов вимагає підготовки додаткової документації для законного врегулювання поставок газу організаціям, які отримують бюджетне фінансування.


Наталія Свириденко, фахівець із зв`язків з громадськістю та пресою

Останні новини Чернігівщини

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені»

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені» 18:54

03 та 04 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем'єру –«МарЛені»- кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 29 листопада в області зафіксовано 133 нових випадки COVID-19.

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води 18:24

Поблизу смт Срібне - одна із найскладніших ділянок капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. З великою гідротехнічною спорудою та понаднормовими ухилами рельєфу. Це Тростянецька балка.

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування 18:17

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вбивства, вчиненого через необережність.

Кордон за тиждень

Кордон за тиждень 18:11

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. Державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.