Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 05:51:58

Теплогенеруючі підприємства Чернігова та області готуються до нового опалювального сезону

16.08.2017   13:37Агенцiя

14 серпня у Чернігові відбулося відкрите обговорення інвестиційних програм двох теплогенеруючих підприємств Чернігівської області – ПАТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» КЕП «Чернігівська ТЕЦ».

Відкриті слухання проводилися згідно з  процедурою затвердженою НКРЕ. У заході взяли участь представники підприємств, міської та обласної влади, жителі області та Чернігова. Інформація про проведення обговорень була заздалегідь розміщена на офіційних ресурсах обох підприємств.


Інвестиційні проекти не вплинуть на тариф для споживачів

«Інвестиційна програма кампанії «ТехНова» стосується заміни (перекладки) міських теплових мереж. В 2017 році будуть проводитися роботи по заміні теплової магістралі по вулиці 1-ої Гвардійської Армії. Згідно проекту передбачено заміну 182 м труби, встановленої у 1974 році, на попередньо ізольовану, що забезпечить безперебійну та безаварійну подачу тепла та гарячої води до осель 7400 чернігівців», –  розповів генеральний директор ТОВ «ТехНова» Олексій Щербина.

Ця ділянка мала найбільшу кількість поривів та аварій за останні роки і тому, щоб не «латати дірки» провести повноцінну заміну старої труби на трубу із попередньою ізоляцією, яка виготовлена за сучасними технологіями. Роботи розпочнуться у вересні і кожен житель по вулиці 1-ої Гвардійської Армії найближчим часом відчує їх результат. За словами керівника підприємства інвестиційна програма буде здійснюватися за рахунок амортизаційних відрахувань і не впливатиме на формування тарифу. Вартість проекту – 1,6 млн. грн. Цю програму було винесено на розгляд Чернігівської міської ради та погоджено на сесії 29 грудня 2016 року.

Олексій Щербина також додав, що кампанія «ТехНова» планує поступово замінити всі аварійні ділянки. «Ми плануємо оновити всі теплові мережі і зменшити втрати теплової енергії, витрати води, електроенергії та витрати на аварійні ремонти», - зазначив він. І додав: «Наше підприємство завжди було і залишається надійним партнером громади Чернігова».

Петро Мазяр, заступник начальника відділу ПАТ «Облтеплокомуненерго» повідомив: «Основними цілями нашої інвестиційної програми є економія природного газу та електричної енергії за рахунок заміни старих котлів, заміни усіх груп мережевих насосів, циркуляційних насосів. Згідно проекту в Чернігові (пр.Миру, 151-а) та у Корюківці (вул. Шевченка, 99). буде проведено реконструкцію котелень у зв’язку зі зносом котельного та насосного обладнання. Вартість інвестиційної програми становить 30 млн. грн., фінансування відбуватиметься за рахунок амортизаційних відрахувань та прибутку підприємства». Нове устаткування не лише дозволить подавати до помешкань гарячу воду та тепло безперебійно та безаварійно, а і буде більш енергоефективним та економним.


Обговорили ситуацію навколо тарифів на тепло та гарячу воду

У ході обговорення заступниця голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Тетяни Водник зауважила, що «діючі тарифи на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для нашого підприємства були встановлені на базі витрат 2013 року та коригувались по таким статтям витрат, як паливо, електроенергія та оплата праці з відрахуваннями на соціальні заходи».
Але на сьогодні тарифи залишаються збитковими по іншим статтям витрат, які не підлягали коригуванню взагалі. За словами Тетяни Водник за останні чотири роки в два рази збільшилася вартість оренди приміщень підприємства, в шість разів збільшився податок на землю та орендна плата за земельні ділянки, значно збільшилася середня заробітна плата по галузі.

Аналогічна ситуація склалася і з тарифами компанії «ТехНова». На сьогодні підприємство постачає тепло та гарячу воду за найнижчими тарифами в Україні.
«Діючі тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, а також тарифи на послугу з централізованого опалення та гарячого водопостачання були встановлені на базі витрат 2012 року та коригувалися лише у 2015 році на тарифи електроенергії та через зміну паливної складової, внаслідок чого наше підприємство на сьогодні є збитковим», - поінформувала учасників слухань Катерина Мінінок, фінансовий директор компанії «ТехНова».

У квітні 2017 року НКРЕКП встановила середньозважену ціну вугілля, що закладена у тарифи на виробництво теплової енергії на рівні 2222 грн. за тону, не враховуючи ПДВ та витрати на транспортування вугілля. Тоді як на початку 2017 року вартість вугілля становила 1757грн. за тону. Зростання на 26,5% ціни на «чорне золото» відбулося через підвищення вартості на міжнародному ринку. Але теплові тарифи, що у своїй структурі містять вугілля, як основне паливо, Комісією не переглядалися ні у квітні, ні у липні 2017року. «Наше підприємство забезпечує безперебійне та якісне постачання теплової енергії, тому вимушене було купувати вугілля по більш високій ціні, не маючи джерела покриття даних втрат», - наголосила Катерина Петрівна.

Слід відмітити, що вартість вугілля у тарифі підприємства складає 62%, а тому зростання його ціни призводить до збільшення витрат на надання послуг.

Зростання вартості води та електроенергії, яке відчув на собі кожен чернігівець, торкнулося і компанії «ТехНова». За останні роки значно підвищилася вартість витратних матеріалів (металу, горюче-мастильних матеріалів, запчастин і т.д.). Окрім того, вартість оренди майна збільшилася практично вдвічі. «Оплата за оренду землі та приміщення підприємства надходить до міського бюджету, а, отже, використовується на розвиток громади Чернігова», - зазначила фінансовий директор.

Керівник компанії «ТехНова» Олексій Щербина пояснив: «На сьогоднішній день мова йде не про збільшення тарифу на опалення. Ми говоримо про збалансованість всіх статей витрат підприємства, які закладені у вартість послуг. І ці витрати на вугілля, воду, електроенергію, зарплати, податки та орендну плату мають відповідати реаліям. Цього від нас вимагає НКРЕКП, цього від нас вимагає час».


Що матимуть мешканці Чернігова?

Як підкреслив генеральний директор ТОВ «ТехНова» Олексій Щербина: «Я можу з гордістю сказати, що на сьогоднішній день тариф, який вдалося зберегти на рівні 17 гривень у нас і у наших колег – 18 гривень сильно не зміниться через те, що встановлені 100 засобів обліку. І планується, що він буде на рівні 20 грн. протягом 2017-2018 років. Переконаний, що це один з кращих тарифів в Україні і наші підприємства будуть робити все можливе для того, щоб ця цифра такою і залишалася».

Під час відкритих слухань представники підприємств відповіли на запитання, які надійшли  електронною поштою та були задані в ході обговорення.

Останні новини Чернігівщини

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені»

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені» 18:54

03 та 04 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем'єру –«МарЛені»- кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 29 листопада в області зафіксовано 133 нових випадки COVID-19.

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води 18:24

Поблизу смт Срібне - одна із найскладніших ділянок капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. З великою гідротехнічною спорудою та понаднормовими ухилами рельєфу. Це Тростянецька балка.

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування 18:17

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вбивства, вчиненого через необережність.

Кордон за тиждень

Кордон за тиждень 18:11

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. Державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.