Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 січня, 07:13:52

Прилуцький цегельний запрацював!

30.05.2012   13:27Агенцiя

Криза 2008 року помітно відбилася на будівельній галузі. Як наслідок –перестали працювати заводи з виготовлення цегли. ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки” не виняток: період застою тривав до 2011-го.

Головним акціонером є Володимир Петренко. Торік товариство пропрацювало лише два місяці, а реалізація виготовлених близько трьох мільйонів цеглин ішла практично цілий рік. Якщо взяти до уваги виробничу спроможність заводу, то вона за проектом є чималою – 16 мільйонів цеглин за рік, хоча план у докризові часи часто перевиконувався і виробництво становило 19 мільйонів.

Такою інформацією поділився Едуард Кашапов – виконувач обов’язків директора і головний інженер підприємства. Він розповів, що в минулому місяці, 23 квітня, ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки” розпочало безперервну – у три зміни – роботу. Щоб вийти на проектну потужність, не вистачає ще одного садчика, двох вивантажувальників і двох кранівників. А взагалі на заводі працює більше 100 людей, половина з яких нові робітники. Решта – старі кадри, кістяк колективу. Це Наталія Дорошенко, Анатолій Курінець, Олег Назарко, Олена Іценко, Микола Хрокало, Олександр Лісовий, Галина Шабада й інші. Цього року на підприємство влаштувалося багато молоді.

Умови прийому на цегельний завод прості: 5 днів стажування. Щоправда, не всі тут витримують: кого вік, а кого здоров’я підводить, адже робота – не з легких. Та, за словами Едуарда Фрідовича, хто хоче, той буде працювати. До того ж, заробітна плата пристойна: наприклад, вивантажувальники отримують до трьох тисяч гривень за умови виконання плану.

Процес виробництва цегли трудомісткий. Щоб виготовити звичайну цеглину, потрібно 4-5 діб, протягом яких у спеціальних цехах вона проходить три цикли: формування, сушіння, обпалювання. І в кожному цеху слід дотримуватися технологій.

Щодо ринку збуту, то сьогодні він більш-менш налагоджується. Щоправда, здебільшого закупівельником є Київ, тоді як Прилуки не надто балують свого виробника. Ціна однієї тисячі цеглин – 1150 гривень. За добу виготовляється 40 тисяч, хоча для економії газу потрібно 50 тисяч як мінімум. Якщо газ не подешевшає, то з часом вартість цегли зростатиме.

Взагалі перспектива у підприємства проглядається. На даний момент основне завдання – пропрацювати до кінця року. Потім потрібно зробити ремонт і продовжити роботу вже в оновленому приміщенні.

Побажання для держави Едуард Кашапов висловив наступне процвітання будівельній галузі та зменшення ціни на газ. Для молоді теж не забарився з настановою: не байдикувати, а йти пробувати свої сили на заводі, де витримують сильніші.

До речі, в області, крім прилуцького, є ще два заводи такого профілю: у Чернігові та Ніжині. Втім, за словами керівника, навіть у цих містах наша цегла користується попитом.

Наталія Полтавець, "Град Прилуки"

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина знову «помаранчева»

Чернігівщина знову «помаранчева» 17:35

Відповідно до Індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки, від 21 січня поточного року Чернігівська область разом із п’ятьма іншими регіонами України увійшла до «помаранчевої» зони епіднебезпеки по корона вірусній інфекції.

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі 17:29

Центральна виборча комісія ухвалила документи щодо фінансування проміжних виборів нардепа в ОВО № 206

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки 17:26

Щороку 22 січня, Україна відзначає День Соборності в пам’ять про знакову подію державотворення. Сьогодні в облдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди цього свята.

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов 17:20

Удень 22 січня у Чернігові та області очікується посилення вітру до 15-20 м/с. Пориви вітру можуть спричинити утворення локальних переметів на автошляхах.

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності 16:38

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до Президента України з закликом провести Форум національної єдності. Про це він написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини