Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 07:04:01

Прилуцький цегельний запрацював!

30.05.2012   13:27Агенцiя

Криза 2008 року помітно відбилася на будівельній галузі. Як наслідок –перестали працювати заводи з виготовлення цегли. ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки” не виняток: період застою тривав до 2011-го.

Головним акціонером є Володимир Петренко. Торік товариство пропрацювало лише два місяці, а реалізація виготовлених близько трьох мільйонів цеглин ішла практично цілий рік. Якщо взяти до уваги виробничу спроможність заводу, то вона за проектом є чималою – 16 мільйонів цеглин за рік, хоча план у докризові часи часто перевиконувався і виробництво становило 19 мільйонів.

Такою інформацією поділився Едуард Кашапов – виконувач обов’язків директора і головний інженер підприємства. Він розповів, що в минулому місяці, 23 квітня, ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки” розпочало безперервну – у три зміни – роботу. Щоб вийти на проектну потужність, не вистачає ще одного садчика, двох вивантажувальників і двох кранівників. А взагалі на заводі працює більше 100 людей, половина з яких нові робітники. Решта – старі кадри, кістяк колективу. Це Наталія Дорошенко, Анатолій Курінець, Олег Назарко, Олена Іценко, Микола Хрокало, Олександр Лісовий, Галина Шабада й інші. Цього року на підприємство влаштувалося багато молоді.

Умови прийому на цегельний завод прості: 5 днів стажування. Щоправда, не всі тут витримують: кого вік, а кого здоров’я підводить, адже робота – не з легких. Та, за словами Едуарда Фрідовича, хто хоче, той буде працювати. До того ж, заробітна плата пристойна: наприклад, вивантажувальники отримують до трьох тисяч гривень за умови виконання плану.

Процес виробництва цегли трудомісткий. Щоб виготовити звичайну цеглину, потрібно 4-5 діб, протягом яких у спеціальних цехах вона проходить три цикли: формування, сушіння, обпалювання. І в кожному цеху слід дотримуватися технологій.

Щодо ринку збуту, то сьогодні він більш-менш налагоджується. Щоправда, здебільшого закупівельником є Київ, тоді як Прилуки не надто балують свого виробника. Ціна однієї тисячі цеглин – 1150 гривень. За добу виготовляється 40 тисяч, хоча для економії газу потрібно 50 тисяч як мінімум. Якщо газ не подешевшає, то з часом вартість цегли зростатиме.

Взагалі перспектива у підприємства проглядається. На даний момент основне завдання – пропрацювати до кінця року. Потім потрібно зробити ремонт і продовжити роботу вже в оновленому приміщенні.

Побажання для держави Едуард Кашапов висловив наступне процвітання будівельній галузі та зменшення ціни на газ. Для молоді теж не забарився з настановою: не байдикувати, а йти пробувати свої сили на заводі, де витримують сильніші.

До речі, в області, крім прилуцького, є ще два заводи такого профілю: у Чернігові та Ніжині. Втім, за словами керівника, навіть у цих містах наша цегла користується попитом.

Наталія Полтавець, "Град Прилуки"

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини