Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 07:51:16

В Україні проходить європейський тиждень сталої енергії. ВІДЕО

21.06.2017   09:42Агенцiя

Економія енергоресурсів, менші рахунки за житлово-комунальні послуги та менше викидів вуглекислого газу в атмосферу. Європейський Союз підтримує ініціативу України іти по шляху енергозалежності.

Мери українських міст та представники ЄС зібралися у Славутичі на відкритті європейського тижня сталої енергії, що триватиме в Україні з 19 по 23 червня.

Європейські партнери підтримують українську ініціативу бути енергоефективною країною. У Славутичі, місті, яке стало одним із засновників асоціації «Енергоефективні міста України», відбулося урочисте відкриття європейського тижня сталої енергії. Саме у цьому «молодому» місті Київської області одними з перших в Україні стали по-європейськи  підходити до споживання енергоресурсів.

Нові міста, що мають намір стати на шлях енергоефективності, підписують угоду мерів – це ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати місцеві органи влади  задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписантами угоди за десять років були 72 українських міста. Цьогоріч додалося ще три десятки.

Серед членів угоди є і міста Чернігівщини: у 2015 році – до неї приєдналась Мена, у 2016 – Сосниця. В рамках реалізації угоди мерів у Мені з 2016 року почали впроваджувати програму вуличного освітлення. Завершать роботи восени 2017-го. В планах менян провести і термомодернізацію дитсадка «Сонечко». А також зайнятися менеджментом енергоефективності новоствореної Менської об’єднаної територіальної громади.

Напрямок «зеленої енергетики» на Чернігівщині освоюють, каже заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко. Адже інвестиції вкладені у відновлювальні джерела енергії дозволяють не лише економити, а й дбати про екологію регіону.

Україна – найбільш енергоінтесивна країна Європи.  ЄС готовий надавати фінансову підтримку, аби Україна зменшила нераціональне використання енергоресурсів і разом з тим скоротила викиди СО2 в атмосферу та витрати населення на оплату рахунків .

Томас Фреллесен, заступник голови Представництва ЄС в Україні: «Декілька тижнів тому уряд України прийняв новий закон про створення Фонду енергоефективності. Це дуже важливий крок і ЄС планує надавати підтримку уряду України в якості додаткового фінансування цього фонду, якщо Україна прийме додаткові законодавчі акти. Ми зараз спостерігаємо чи будуть прийняті два законодавчі акти – закон про встановлення лічильників на воду та електроенергію і закон про енергоефективність будівель».

Представник ЄС  наголошує, важливим для подальшої співпраці Євросоюзу та України є і прийняття нового закону про житлово-комунальне господарство, який зробить прозорою його діяльність.
   

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини