Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 червня, 13:21:41

В Україні проходить європейський тиждень сталої енергії. ВІДЕО

21.06.2017   09:42Агенцiя

Економія енергоресурсів, менші рахунки за житлово-комунальні послуги та менше викидів вуглекислого газу в атмосферу. Європейський Союз підтримує ініціативу України іти по шляху енергозалежності.

Мери українських міст та представники ЄС зібралися у Славутичі на відкритті європейського тижня сталої енергії, що триватиме в Україні з 19 по 23 червня.

Європейські партнери підтримують українську ініціативу бути енергоефективною країною. У Славутичі, місті, яке стало одним із засновників асоціації «Енергоефективні міста України», відбулося урочисте відкриття європейського тижня сталої енергії. Саме у цьому «молодому» місті Київської області одними з перших в Україні стали по-європейськи  підходити до споживання енергоресурсів.

Нові міста, що мають намір стати на шлях енергоефективності, підписують угоду мерів – це ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати місцеві органи влади  задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписантами угоди за десять років були 72 українських міста. Цьогоріч додалося ще три десятки.

Серед членів угоди є і міста Чернігівщини: у 2015 році – до неї приєдналась Мена, у 2016 – Сосниця. В рамках реалізації угоди мерів у Мені з 2016 року почали впроваджувати програму вуличного освітлення. Завершать роботи восени 2017-го. В планах менян провести і термомодернізацію дитсадка «Сонечко». А також зайнятися менеджментом енергоефективності новоствореної Менської об’єднаної територіальної громади.

Напрямок «зеленої енергетики» на Чернігівщині освоюють, каже заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко. Адже інвестиції вкладені у відновлювальні джерела енергії дозволяють не лише економити, а й дбати про екологію регіону.

Україна – найбільш енергоінтесивна країна Європи.  ЄС готовий надавати фінансову підтримку, аби Україна зменшила нераціональне використання енергоресурсів і разом з тим скоротила викиди СО2 в атмосферу та витрати населення на оплату рахунків .

Томас Фреллесен, заступник голови Представництва ЄС в Україні: «Декілька тижнів тому уряд України прийняв новий закон про створення Фонду енергоефективності. Це дуже важливий крок і ЄС планує надавати підтримку уряду України в якості додаткового фінансування цього фонду, якщо Україна прийме додаткові законодавчі акти. Ми зараз спостерігаємо чи будуть прийняті два законодавчі акти – закон про встановлення лічильників на воду та електроенергію і закон про енергоефективність будівель».

Представник ЄС  наголошує, важливим для подальшої співпраці Євросоюзу та України є і прийняття нового закону про житлово-комунальне господарство, який зробить прозорою його діяльність.
   

Останні новини Чернігівщини

Як працювали городнянські лісівники під час окупації

Як працювали городнянські лісівники під час окупації 13:12

У минулому році дуже багато розмов точилося щодо можливого об’єднання двох лісгоспів — Городнянського і Добрянського.

Поліцейські Чернігівського району знищили незаконний посів понад 1000 рослин маку та конопель

Поліцейські Чернігівського району знищили незаконний посів понад 1000 рослин маку та конопель 12:31

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції провели санкціонований обшук в господарстві мешканця Козелецької громади, де вилучили близько тисячу рослин маку та конопель, а також наркотичні речовини.

"Час обрав нас": у Чернігові співали українські пісні 12:12

Захисників Чернігівщини підтримали вокально-інструментальний ансамбль зі складу Зразково-показового оркестру Збройних Сил України та музичний гурт «Брас-бенд».

 Воєнні будні та нинішні проєкти чернігівського художнього музею ім. Ґалаґана

Воєнні будні та нинішні проєкти чернігівського художнього музею ім. Ґалаґана 11:57

Війна вплинула на всі галузі життя і на культурну також. Це виявляться не лише в тому, що з’являються патріотичні пісні, відео і фільми, а й у тому, як «почуваються» заклади культури.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 28 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 28 червня 11:44

У Чернігівській області 28 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.