Доходи і витрати населення Чернігівської області у 2016 році. ДОВІДКА
За попередніми даними Держстату України номінальні доходи населення Чернігівської області за 2016 р. порівняно з 2015 р. зросли на15,5% і склали 43858 млн.грн.

У загальноукраїнських доходах на Чернігівщину у 2016р., як і в попередньому, припадало 2,2%.
Наявний доход (максимальний обсяг доходів, які можуть бути використанідомашніми господарствами на придбання споживчих товарів та оплату послуг) збільшився на 13,3% і досяг 32950 млн.грн., а реальний доход, визначений з урахуванням цінового фактора, зменшився на 0,6% (у 2015 р. – на 22,3%).
Середньомісячний наявний доход у розрахунку на одну особу становив 2642 грн., що на 14,5% більше, ніж у попередньому році, і майже в 1,8 рази більше загального показника прожиткового мінімуму (1496 грн).
На фоні областей України ми маємо дванадцяту позицію за розміром наявного доходу на одну особу.
Основним джерелом доходів були соціальні допомоги та інші одержані поточні трансферти, а також заробітна плата, які забезпечили формування, відповідно, 38,9% та 37% загальної суми доходів населення області.
Переважну частину витрат населення (92%) становили витрати на придбання товарів та послуг.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Продовжено реєстрацію заяв на отримання допомоги на придбання твердого палива 12:56
До уваги мешканців Чернігівської міської територіальної громади, які фактично проживають у житлових будинках/приміщеннях, котрі опалюються твердим пічним побутовим паливом!
На Чернігівщині триває збирання пізніх культур та посів озимих 12:19
Аграрії Чернігівської області проводять збирання пізніх культур та продовжують посів озимих під урожай 2026 року.
Громади Чернігівщини – серед претендентів на участь у пілотуванні системи профорієнтації 11:48
Швейцарсько-український проєкт DECIDE спільно з Міністерством освіти і науки України запрошує територіальні громади долучитися до створення сучасної системи профорієнтації для учнів та учениць 8–9 класів.
Чернігівщина – серед найсильніших на Чемпіонаті України з хортингу! 11:27
З 10 до 11 жовтня в Києві відбувся чемпіонат України з хортингу, розділ "Боротьба" (ударна техніка рук та ніг - заборонена).
Надавачі психосоціальних послуг області вдосконалюють професійні знання і навички 11:10
Низку тематичних навчань і тренінгів відвідали фахівці у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) Чернігівщини.