Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 грудня, 17:08:40

У березні бюджетні установи в чотири рази скоротили борги за газ перед «Чернігівгаз Збутом»

28.03.2017   11:04Агенцiя

Скорочення заборгованості стало можливим лише після потепління, коли бюджетники скоротили споживання газу і рівень оплати рахунків за газ досяг 91%.

Існуючі правила оплати за газ не дозволяють бюджетним організаціям повноцінно розраховуватися за паливо під час опалювального сезону.

У січні і лютому 2017 року борги за газ бюджетних організацій Чернігівської області зросли на 24,4 млн грн і на початок березня досягли майже 26 млн грн. Активно оплачувати рахунки бюджетники почали тільки в березні.

Борги виникли через недосконалість законодавства, що регулює закупівлі та розрахунки бюджетників за енергоресурс. Внаслідок значного збільшення споживання газу в зимові місяці відбувається розходження між фактичними і плановими обсягами використання палива. Невідповідність сум, передбачених річним кошторисом, призводить до некоректних розрахунків і накопичення боргів.

«При нинішньому законодавчому регулюванні установи не в змозі повноцінно провести оплату за газ, за той обсяг, який вони спожили протягом розрахункового періоду. Склалося так, що річний кошторис бюджетників рівномірно розбитий по місяцях, тому взимку їм мало грошей на газ», - пояснив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

До того ж Закон України «Про державні закупівлі» зобов'язує організації, які отримують бюджетне фінансування, проводити відкриті торги для закупівлі газу. Проблема в тому, що ця процедура часом розтягується до 2 місяців, що також унеможливлює проведення своєчасних розрахунків.

Недоплати бюджетної сфери впливають на можливості «Чернігівгаз Збуту» закуповувати потрібний обсяг природного газу, що ставить під загрозу стабільне газопостачання регіону.

Ще одним проблемним питанням стало об'єднання в Чернігівській області великої кількості громад, що пов'язано з перепідпорядкуванням між місцевими бюджетами шкіл, дитсадків та медичних закладів. Нововведення співпало з опалювальним сезоном, коли відключати об'єкти соціальної сфери від газу неможливо. Разом з тим «Чернігівгаз Збут» не має права постачати газ споживачам, не отримавши документів на передачу майна і без проведення тендерів.

Зараз на Чернігівщині за борг або відсутність лімітів без газу залишаються 7 установ. З початку року 265 об'єктів бюджетної сфери були попереджені про можливе відключення від газоспоживання за порушення Правил поставки природного газу.

Довідка:

Основною сферою діяльності ТОВ «Чернігівгаз Збут» є постачання природного газу. Компанія законодавчо визначена постачальником газу зі спеціальними обов`язками всім побутовим споживачам на території Чернігівської області.

Нашими клієнтами є близько 350 тисяч сімей, 1162 підприємства промисловості та компобуту, 541 бюджетна установа та 71 релігійна організація. З них найкрупніші - ТОВ Агрофірма «Обрій LTD», ПрАТ «Чернігівський автозавод», ПАТ «Лосинівський маслосирзавод», ТОВ «Праця Стольне».

Останні новини Чернігівщини

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими 14:23

Останній місяць року завжди особливий: він сповнений турбот, надій та сподівань.

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року 14:15

Перший день останнього місяця року ідеально підходить, щоб згадати всі плани на 2021 та виокремити, що залишилось невтіленим.

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти 13:57

Всі ми знаємо, як швидко летить час в передсвятковій метушні.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими 13:51

Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряче. А що може бути краще ніж апетитний і ароматний суп?

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19 13:29

6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 690 дітей та 68 медпрацівників.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини