Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 квітня, 16:59:45

Аспекти цьогорічної весняно-польової кампанії обговорили аграрії та науковці Чернігівщини

22.03.2017   10:25Агенцiя

Особливості проведення весняно-польової кампанії на Чернігівщині розглянули 21 березня, учасники наради, яку провів перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич.

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, директор Департаменту АПР ОДА Юрій Павлішен, заступники голів та керівники структурних підрозділів з питань АПК райдержадміністрацій, керівники обласних служб, наукові співробітники, сільгоспвиробники області, представники комерційних та банківських установ.

Як повідомив Юрій Павлішен, цьогоріч аграрії Чернігівщини планують засіяти ярими культурами 886 тисяч гектарів, що на 1,5 % менше проти минулого року. Зокрема, зерновими і зернобобовими – 458 тисяч гектарів, технічними – 275 тисяч гектарів, картоплею і овочами – 91 тисячу гектарів, кормовими культурами – 62 тисячі гектарів.

Загалом з урахуванням озимини та багаторічних трав посівна площа складатиме майже 1,2 мільйона гектарів (+1,2 % до минулорічного показника).

На сьогодні сільгоспвиробники активно проводять підживлення озимих культур та готують ґрунти під майбутній врожай.

Водночас, деякі господарства Носівського, Козелецького та Сновського районів уже розпочали посів ярини: вівса, ячменю та люпину.

Моніторинг стану озимих культур показав, що майже 43 % посівів в області знаходяться в доброму стані, 51 % – в задовільному і лише 6 % – слабкі та розріджені.

Про сучасні методи боротьби зі шкідниками, підвищення врожайності, дотримання фітосанітарних умов, наявні зміни в законодавстві присутнім розповіли фахівці Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ, а також керівники відповідних обласних служб.

Стан і перспективи ринку насіння зернових Чернігівщини охарактеризували працівники Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААНУ.

Серед інших розглянутих питань – агрохімічне забезпечення вирощування сільськогосподарських культур, форвардні закупівлі, сертифікація насіння тощо.

Крім того, увага акцентувалась на безпечних умовах праці під час проведення весняно-польових робіт.

Свої пропозиції з кредитування аграріям презентували представники банківських установ.

– Комплекс весняно-польових робіт є фундаментом майбутнього врожаю, який необхідно виконати швидко, послідовно та професійно. Сподіваюсь, що озвучена інформація та поради науковців і керівників відповідних обласних служб знайдуть своє практичне застосування в діяльності господарств Чернігівщини. Оскільки без модернізації виробничих процесів, використання новітніх технологій та чіткого дотримання вимог законодавства подальший розвиток аграрної галузі області є неможливим, – підбив підсумки обговорення Леонід Сахневич.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів 11:47

Аліментний борг на Чернігівщині довелося сплачувати із-за кордону.

Капремонт траси М-01: між Калитянським та Сираями йдуть дорожні роботи

Капремонт траси М-01: між Калитянським та Сираями йдуть дорожні роботи 11:35

Цьогоріч роботи з капітального ремонту дороги М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі активізувались на території Чернігівської області (у минулому році підрядник здебільшого працював на території Київщини).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини