Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 01:57:03

Стабільне енергоефективне майбутнє обговорили в Чернігові

11.03.2017   09:05

Правила поведінки у власному будинку, яких слід дотримуватися для економії, дізналися мешканці Чернігова 10 березня під час інформаційної зустрічі «10 кроків до енергоефективного житла», яку провела Громадянська мережа ОПОРА у Чернігівському міському Центрі Зайнятості.

Особливості покращення власного житла роз’яснювала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець: «Особиста відповідальність та аналіз власних дій – запорука реалізації методів енергоефективності. Проведення звичайних підрахунків дає зрозуміти, що платити можна і за невикористані ресурси. Відтак, тепловтрати можуть бути викликані навіть одним розбитим вікном у під’їзді багатоквартирного будинку, щілинами та не щільно зачиненими дверима. Це 5-15 % сумарних тепловтрат будинку, які впливають на суму в платіжках за комунальні послуги. Зачинені двері та замінене скло у вікнах дозволить зберегти тепло всередині будинку, а не опалювати вулицю».

Учасники інформаційної зустрічі розглянули можливі методи економії енергії в домашніх умовах, серед яких – не використовувати довгі штори або переходити на жалюзі. Довгі штори «з’їдають» тепло, яке б мало надходити до вашої кімнати. А встановлення лічильників дозволить платити лише за те, що ви споживаєте, і контролювати цей процес. Отже, якщо приймати душ замість ванни, тільки за тиждень можна зекономити 400 л води.

75-80 % електроенергії дозволяє зберегти заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі, оскільки їхня світловіддача у середньому в п’ять разів більша. Варто пам’ятати: купуючи електричні прилади, звертайте увагу на маркування від класу А до G. При цьому клас А ++ – найбільш економні.

Використовуйте сонячну енергію і без сонячних батарей. Протягом дня дайте змогу сонячним променям потрапляти до кімнати, а ввечері зачиняйте штори, аби не спричиняти втрату тепла.

Використання сучасних систем опалення, наприклад, індивідуальних теплових пунктів, дозволяє самостійно регулювати подачу тепла до будинку, залежно від погодних умов.

Клієнти Центру Зайнятості ділилися власним досвідом економії в будинку, яка необхідна, враховуючи постійне зростання тарифів на комунальні послуги. Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники інформаційної зустрічі отримали матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.