Східне партнерство Чернігова має перспективи
Перший візит чернігівської делегації у складі керівника міста та місцевих підприємців до Китайської Народної Республіки та Соціалістичної Республіки В’єтнам був успішним і відкрив нові перспективи співробітництва з іноземними містами-партнерами. Про це під час прес-конференції у міській раді заявив міський голова Олександр Соколов.
За його словами, основним підсумком візиту до Китаю, що відбувся 15-22 жовтня, є відкриття представництва Чернігова у місті Усі (Wuxi) східної китайської провінції Цзянсу (Jiangsu).
На думку О.Соколова, діяльність представництва в Усі надасть можливість чернігівським підприємцям шукати партнерів у Китаї і налагоджувати взаємовигідну співпрацю. Крім того, планується спільна організація виставок, допомога в укладанні договорів.
“Представництво стане платформою двосторонньої співпраці на постійних засадах”, – переконаний О.Соколов. Він також зауважив, що представництво Чернігова є першим досвідом співпраці між Китаєм та Україною на регіональному і міському рівнях.
Крім того, у рамках візиту до Китаю підписано низку документів, зокрема, угоди про співпрацю з місцевими Торговельно-промисловою палатою і Комітетом сприяння розвитку міжнародної торгівлі (CCPIT), протокол про наміри з однією з великих будівельних компаній, представники якої вже відвідували Чернігів цього року.
Також делегація Чернігова провела переговори з віце-мером Усі Фан Веєм (Fang Wei), ознайомила китайську сторону з інвестиційними проектами, що реалізовуються в місті, відвідала низку китайських підприємств, які зацікавлені у вкладанні інвестицій в українську економіку.
У в’єтнамському Кан Тхо чернігівська делегація провела зустріч з віце-мерами міста, ознайомилася з діяльністю однієї з вільних економічних зон у країні. До речі, співпрацю з Черніговом схвалила Комуністична партія Республіки В’єтнам. А місцеві підприємці висловили інтерес щодо реалізації спільних проектів, у тому числі й налагодження постачання до Чернігова рису і креветок. Подальшій активізації співпраці та налагодженню контактів сприятиме і відкриття у грудні прямого рейсу з Києва до в’єтнамського міста Хо Ши Міну.
Чернігівський міський голова наголосив, що поштовхом до активізації східного вектора міжнародних зв’язків обласного центру Чернігівщини став V Міжнародний інвестиційний форум, що пройшов у Чернігові у вересні.
Довідка: Місто Усі – одне з міст східного Китаю, що найбільш динамічно розвиваються. Основу його економіки становлять підприємства машинобудування, легкої та текстильної промисловості, електроніки, приладобудування, металургії, фармацевтики, а також виробництва будматеріалів. Територія Усі – 4,788 кв. км, населення – 7 млн. осіб.
Місто Кан Тхо є одним з найбільших промислових центрів В’єтнаму, а ще основним виробником рису. Разом з тим, розвиваються виробництво будівельних матеріалів, хімічна і харчова, легка промисловість. Населення Кан Тхо – 1,5 млн. мешканців.
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.