Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 17:09:13

Чи реально знайти роботу людям з особливими потребами?

27.01.2017   15:49Агенцiя

Знайти роботу людині з інвалідністю нелегко, але можливо, а суспільний стереотип щодо нездатності таких громадян повноцінно працювати, не відповідає дійсності, - переконують у службі зайнятості.

За словами директора Чернігівського ОЦЗ Лідії Падалки, протягом 2016 року на обліку в службі зайнятості області перебувало 1269 людей з інвалідністю, з них понад третині, а це 373 особам, знайдено роботу.

Зокрема, 14 громадян цієї категорії працевлаштовано на нові робочі місця завдяки компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 11 осіб започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово. Крім того, 64 людини з інвалідністю залучено до тимчасової зайнятості, 87 – скеровано на професійне навчання.

Зазвичай громадян цієї категорії працевлаштовують на сільгосппідприємства, в переробну промисловість, сфери торгівлі та державного управління. Люди з інвалідністю працюють переважно бухгалтерами, спеціалістами державної служби, касирами торгівельних залів, продавцями, операторами котелень та заправних станцій, охоронниками, менеджерами.

Яскраві приклади успішного працевлаштування за сприяння служби зайнятості непоодинокі. Так, наприклад, завдяки фахівцям Куликівського РЦЗ Іван Ворошило тепер не безробітний. Він працює сироваром в ТОВ «Куликівський Прометей». За сприяння Менського РЦЗ знайшов роботу агронома в ТОВ «Мена – Агро» й Віталій Савенко. А от Наталія Веремеєнко, звернувшись за допомогою в працевлаштуванні до Чернігівського МЦЗ, отримала і нову професію, і бажану роботу. Після проходження за направленням служби зайнятості професійного навчання безпосередньо на підприємстві її було працевлаштовано оператором диспетчерської служби в КП «Жек-10».

У службі зайнятості запевняють: люди з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, при зверненні до служби зайнятості отримують повний перелік соціальних послуг, які надаються шукачам роботи. Вакансії їм підшуковуються з урахуванням професійних знань та навичок, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та особистих побажань.

Чернігівський ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 1 новий випадок COVID-19

Виявлено 1 новий випадок COVID-19 16:39

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 червня в області зафіксовано 1 новий випадок COVID-19. Хворий - житель Чернігова, він перебуває на госпіталізації.

Кава з політиком Сергієм Гривко. ВІДЕО 15:34

У пресцентрі «Деснянська правда» за філіжанкою запашної кави, у невимушеній атмосфері говорили про різноманітні аспекти роботи народного депутата 9 скликання від партії «Слуга народу» Сергія Гривко.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:12

З початку епідсезону (з 01.10.2020 року) по Чернігівській області перехворіло 15,9% населення.

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 13:29

Засідання Погоджувальної ради перед 9-ю сесією міської ради VIII скликання відбулося в Чернігівській міській раді 14 червня.

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада” 13:13

11 червня відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини