Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 вересня, 16:32:17

Чи реально знайти роботу людям з особливими потребами?

27.01.2017   15:49Агенцiя

Знайти роботу людині з інвалідністю нелегко, але можливо, а суспільний стереотип щодо нездатності таких громадян повноцінно працювати, не відповідає дійсності, - переконують у службі зайнятості.

За словами директора Чернігівського ОЦЗ Лідії Падалки, протягом 2016 року на обліку в службі зайнятості області перебувало 1269 людей з інвалідністю, з них понад третині, а це 373 особам, знайдено роботу.

Зокрема, 14 громадян цієї категорії працевлаштовано на нові робочі місця завдяки компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 11 осіб започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово. Крім того, 64 людини з інвалідністю залучено до тимчасової зайнятості, 87 – скеровано на професійне навчання.

Зазвичай громадян цієї категорії працевлаштовують на сільгосппідприємства, в переробну промисловість, сфери торгівлі та державного управління. Люди з інвалідністю працюють переважно бухгалтерами, спеціалістами державної служби, касирами торгівельних залів, продавцями, операторами котелень та заправних станцій, охоронниками, менеджерами.

Яскраві приклади успішного працевлаштування за сприяння служби зайнятості непоодинокі. Так, наприклад, завдяки фахівцям Куликівського РЦЗ Іван Ворошило тепер не безробітний. Він працює сироваром в ТОВ «Куликівський Прометей». За сприяння Менського РЦЗ знайшов роботу агронома в ТОВ «Мена – Агро» й Віталій Савенко. А от Наталія Веремеєнко, звернувшись за допомогою в працевлаштуванні до Чернігівського МЦЗ, отримала і нову професію, і бажану роботу. Після проходження за направленням служби зайнятості професійного навчання безпосередньо на підприємстві її було працевлаштовано оператором диспетчерської служби в КП «Жек-10».

У службі зайнятості запевняють: люди з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, при зверненні до служби зайнятості отримують повний перелік соціальних послуг, які надаються шукачам роботи. Вакансії їм підшуковуються з урахуванням професійних знань та навичок, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та особистих побажань.

Чернігівський ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи 16:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 вересня в області щеплено першою та другою дозою 309 840 людей.

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері 16:29

У середу 22 вересня року, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів регіону.

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді 10:14

Для реалізації 44 проєктів першого плану з реалізації Стратегії розвитку до 2027 року Робоча група пропонує витратити 62 мільйони гривень. Ці проєкти планують реалізувати за перші два роки та три місяці впровадження стратегії.

Продавець: понад 700 пропозицій від роботодавців у поточному році

Продавець: понад 700 пропозицій від роботодавців у поточному році 10:07

Із людьми цієї професії ми зустрічаємось щодня.

Викрито організовану групу фізичних осіб, які приховували підприємницьку діяльність та ухилились від сплати понад 11 мільйонів гривень податків

Викрито організовану групу фізичних осіб, які приховували підприємницьку діяльність та ухилились від сплати понад 11 мільйонів гривень податків 09:53

За інформацією Служби безпеки України в Чернігівській області та матеріалами Державної служби фінансового моніторингу України викрито діяльність групи фізичних осіб, які отримували значні суми грошових коштів на свої рахунки в банках.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини