Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 липня, 15:53:09

Чи реально знайти роботу людям з особливими потребами?

27.01.2017   15:49Агенцiя

Знайти роботу людині з інвалідністю нелегко, але можливо, а суспільний стереотип щодо нездатності таких громадян повноцінно працювати, не відповідає дійсності, - переконують у службі зайнятості.

За словами директора Чернігівського ОЦЗ Лідії Падалки, протягом 2016 року на обліку в службі зайнятості області перебувало 1269 людей з інвалідністю, з них понад третині, а це 373 особам, знайдено роботу.

Зокрема, 14 громадян цієї категорії працевлаштовано на нові робочі місця завдяки компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 11 осіб започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово. Крім того, 64 людини з інвалідністю залучено до тимчасової зайнятості, 87 – скеровано на професійне навчання.

Зазвичай громадян цієї категорії працевлаштовують на сільгосппідприємства, в переробну промисловість, сфери торгівлі та державного управління. Люди з інвалідністю працюють переважно бухгалтерами, спеціалістами державної служби, касирами торгівельних залів, продавцями, операторами котелень та заправних станцій, охоронниками, менеджерами.

Яскраві приклади успішного працевлаштування за сприяння служби зайнятості непоодинокі. Так, наприклад, завдяки фахівцям Куликівського РЦЗ Іван Ворошило тепер не безробітний. Він працює сироваром в ТОВ «Куликівський Прометей». За сприяння Менського РЦЗ знайшов роботу агронома в ТОВ «Мена – Агро» й Віталій Савенко. А от Наталія Веремеєнко, звернувшись за допомогою в працевлаштуванні до Чернігівського МЦЗ, отримала і нову професію, і бажану роботу. Після проходження за направленням служби зайнятості професійного навчання безпосередньо на підприємстві її було працевлаштовано оператором диспетчерської служби в КП «Жек-10».

У службі зайнятості запевняють: люди з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, при зверненні до служби зайнятості отримують повний перелік соціальних послуг, які надаються шукачам роботи. Вакансії їм підшуковуються з урахуванням професійних знань та навичок, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та особистих побажань.

Чернігівський ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено 11:53

За даними Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, протягом минулої доби не зафіксовано нових лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:31

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01 11:17

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області уклала договір з «ДСТ№ 2, г. Гомель» на поточний середній ремонт дороги державного значення М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі вартістю 93,90 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Припинено діяльність центру з мінімізації податків

Припинено діяльність центру з мінімізації податків 10:46

Співробітники податкової міліції у взаємодії з прокуратурою Чернігівської області припинили діяльність міжрегіонального центру з мінімізації податків, який був розташований у м. Києві та надавав послуги підприємствам реального сектору економіки в частині формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства 10:40

За тиждень з 8 по 15 липня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 20 порушень Правил рибальства. Так, складено 12 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та вісім протоколів - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства).