Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 23:42:27

Чи реально знайти роботу людям з особливими потребами?

27.01.2017   15:49Агенцiя

Знайти роботу людині з інвалідністю нелегко, але можливо, а суспільний стереотип щодо нездатності таких громадян повноцінно працювати, не відповідає дійсності, - переконують у службі зайнятості.

За словами директора Чернігівського ОЦЗ Лідії Падалки, протягом 2016 року на обліку в службі зайнятості області перебувало 1269 людей з інвалідністю, з них понад третині, а це 373 особам, знайдено роботу.

Зокрема, 14 громадян цієї категорії працевлаштовано на нові робочі місця завдяки компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 11 осіб започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово. Крім того, 64 людини з інвалідністю залучено до тимчасової зайнятості, 87 – скеровано на професійне навчання.

Зазвичай громадян цієї категорії працевлаштовують на сільгосппідприємства, в переробну промисловість, сфери торгівлі та державного управління. Люди з інвалідністю працюють переважно бухгалтерами, спеціалістами державної служби, касирами торгівельних залів, продавцями, операторами котелень та заправних станцій, охоронниками, менеджерами.

Яскраві приклади успішного працевлаштування за сприяння служби зайнятості непоодинокі. Так, наприклад, завдяки фахівцям Куликівського РЦЗ Іван Ворошило тепер не безробітний. Він працює сироваром в ТОВ «Куликівський Прометей». За сприяння Менського РЦЗ знайшов роботу агронома в ТОВ «Мена – Агро» й Віталій Савенко. А от Наталія Веремеєнко, звернувшись за допомогою в працевлаштуванні до Чернігівського МЦЗ, отримала і нову професію, і бажану роботу. Після проходження за направленням служби зайнятості професійного навчання безпосередньо на підприємстві її було працевлаштовано оператором диспетчерської служби в КП «Жек-10».

У службі зайнятості запевняють: люди з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, при зверненні до служби зайнятості отримують повний перелік соціальних послуг, які надаються шукачам роботи. Вакансії їм підшуковуються з урахуванням професійних знань та навичок, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та особистих побажань.

Чернігівський ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».