Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 11:03:47

Міська рада затвердила технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Чернігова

27.01.2017   15:01Агенцiя

Чернігівська міська рада затвердила технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Чернігова станом на 01.01.2016 року. Це рішення набуває чинності з 1 січня 2018 року.

Зважаючи на це, рішення Чернігівської міської ради від 31 березня 2011 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Чернігова за станом на 01.01.2010» з 1 січня 2018 року втрачає чинність.

Відповідно до затвердженої технічної документації базова вартість одного квадратного метра землі становитиме 275 грн  32 коп. З урахуванням коефіцієнту індексації за 2016 рік це складатиме 275 грн 32 коп. х 1.06 = 291 грн 84 коп.

Відповідно до нормативної грошової оцінки, що чинна на сьогодні в м. Чернігові, з урахуванням коефіцієнтів індексації за 2014-2016 роки середня (базова вартість) одного квадратного метра земельної ділянки становить 176 грн 39 коп. х 1.433 х 1.249 х 1.06 = 334 грн 65 коп.

Згідно зі ст. 271 Податкового кодексу України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Довідково:

Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів - це економічна основа, на підставі якої здійснюється розрахунок розміру земельного податку, орендної плати за користування земельними ділянками, визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для:

• визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;

• державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом;

•  втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;

• під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання, раціонального використання та охорони земель;

• визначення стартової ціни при продажу з аукціонів прав оренди на земельні ділянки.

Відповідно до частини другої статті 18 Закону України „Про оцінку земель” нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Чинна на сьогодні нормативна грошова оцінка земель міста затверджена рішенням Чернігівської міської ради від 31 березня 2011 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Чернігова за станом на 01.01.2010» (7 сесія 6 скликання).

На замовлення управління земельних ресурсів міської ради Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст „Діпромісто” ім. Ю.М. Білоконя було виконано комплекс робіт по розрахунку нормативної грошової оцінки земель м. Чернігова.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель  м. Чернігова розроблена та, у відповідності до вимог Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації”, пройшла державну експертизу, отримавши позитивний висновок в Держгеокадастрі України від 24.11.2016 р. № 999-16.

Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» встановлено, що індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням: для с/г угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) – 100%; для земель несільськогосподарського призначення – 106%.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Прозора організація залізничних перевезень – суттєво знизить витрати зерновиробників

Прозора організація залізничних перевезень – суттєво знизить витрати зерновиробників 09:01

Голова обласної держадміністрації Андрій Прокопенко разом із першим заступником голови ОДА Віталієм Загайним провели зустріч із підприємцем Віктором Кияновським та членом логістичного комітету Європейської Бізнес Асоціації Юрієм Щукліним.

Піхотинці вчилися штурмувати будівлі

Піхотинці вчилися штурмувати будівлі 08:45

Військовослужбовці 72 окремої механізованої бригади в рамках програми бойової підготовки вчилися вести бойові дії в урбанізованій місцевості, зокрема це бій в населеному пункті, штурм будівель тощо.

Контрабандисти з цигарками продовжують штурмувати кордон

Контрабандисти з цигарками продовжують штурмувати кордон 08:24

У міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі» спільною прикордонно-митною оглядовою групою у мікроавтобусі «FORD», під обшивкою передніх дверцят, виявлено 420 пачок цигарок без акцизних марок білоруського виробництва.

Чернігівщина розпочала жнива

Чернігівщина розпочала жнива 08:14

В поле вийшов перший комбайн на збирання озимої пшениці.