Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 вересня, 01:24:08

До бюджетів територіальних громад Чернігівщини у 2016 році сплачено понад 3 мільярди гривень податків і зборів

27.01.2017   07:47Агенцiя

Податок на доходи фізичних осіб – один із найвагоміших у формуванні бюджетів територіальних громад. Більше половини надходжень у минулому році (57 відсотків) забезпечено за рахунок податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), якого надійшло майже 1,8 млрд.гривень.

Відповідно до законодавства 15 відсотків сплаченого податковим агентом податку зараховується до обласного бюджету, розпорядником коштів якого є обласна рада. За рахунок ПДФО сформовано понад 72 відсотки обласного бюджету (353 млн.грн.).

Разом з тим, на надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджетів громад впливає кількість платників, що здійснюють діяльність на території відповідних населених пунктів та розмір заробітної плати.

У залежності від контингенту платників доля ПДФО у доходах районних бюджетів коливається у межах від 30 до 66 відсотків. Найбільший вплив на формування бюджетів цей податок має у м. Прилуки - 66 відс. загальної суми сплачених до міського бюджету податків, м. Н-Сіверський - 64 відс., Варвинському - 62 відс., Чернігівському, Бобровицькому та Корюківському  районах по 58 відсотків. Бюджет м. Чернігова поповнився за рахунок податку на доходи фізичних осіб на 472 млн.грн. що складає 53 відсотки.

Традиційно, майже 40 відс. надходжень ПДФО перераховано до бюджету організаціями та установами сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (699 млн.грн.). Сільськогосподарські підприємства сплатили 338 млн.грн. податку, чим забезпечили понад 19 відс. дохідної частини бюджетів територіальних громад. Питома вага промислових підприємств у сплаті ПДФО при наповненні бюджетів становить 17,5 відс. загального обсягу (308 млн.грн.). Вклад суб’єктів сфери торгівлі та громадського харчування незначний – 5,8 відс. (102 млн.грн. ПДФО).

З метою збільшення доходів територіальних громад органами Державної фіскальної служби області проводяться заходи, спрямовані на упередження та недопущення використання неоформленої найманої праці. Зокрема, відпрацьовуються суб’єкти господарювання, діяльність яких вказує на   відповідні ризики. Постійно здійснюється аналіз податкової звітності, порівнюються обсяги виручки, види діяльності платників податків, опрацьовується інформація, яка надходить від органів влади та інших джерел.    

За результатами проведених заходів, фіскальні органи області посприяли офіційному оформленню трудових відносин 3,6 тис. найманих працівників, а до державної реєстрації підприємницької діяльності залучено  понад 1 тис. громадян. Це позитивно вплинуло на зростання доходів місцевих бюджетів та підвищення соціального захисту найманих працівників.
 


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

12 романтичних фільмів, які варто переглянути цієї осені 17:08

Дивитися романтичні фільми — це як доторкнутися до світлих почуттів через екран.

Смачні рецепти вихідного дня: хачапурі по-мегрельськи 16:59

Перлина грузинської кухні — хачапурі по-мегрельськи. Ситний корж з апетитною рум’яною скоринкою та сиром всередині стане повноцінним сніданком або вечерею.

Гороскоп на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня 16:46

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня 2021 року

26 вересня - День машинобудівника, Європейський день мов та Міжнародний день боротьби за ліквідацію ядерної зброї

26 вересня - День машинобудівника, Європейський день мов та Міжнародний день боротьби за ліквідацію ядерної зброї 16:37

26 вересня в Україні святкують День машинобудівника, європейський День мов, міжнародний день глухих і день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини