Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 червня, 21:11:06

До бюджетів територіальних громад Чернігівщини у 2016 році сплачено понад 3 мільярди гривень податків і зборів

27.01.2017   07:47Агенцiя

Податок на доходи фізичних осіб – один із найвагоміших у формуванні бюджетів територіальних громад. Більше половини надходжень у минулому році (57 відсотків) забезпечено за рахунок податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), якого надійшло майже 1,8 млрд.гривень.

Відповідно до законодавства 15 відсотків сплаченого податковим агентом податку зараховується до обласного бюджету, розпорядником коштів якого є обласна рада. За рахунок ПДФО сформовано понад 72 відсотки обласного бюджету (353 млн.грн.).

Разом з тим, на надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджетів громад впливає кількість платників, що здійснюють діяльність на території відповідних населених пунктів та розмір заробітної плати.

У залежності від контингенту платників доля ПДФО у доходах районних бюджетів коливається у межах від 30 до 66 відсотків. Найбільший вплив на формування бюджетів цей податок має у м. Прилуки - 66 відс. загальної суми сплачених до міського бюджету податків, м. Н-Сіверський - 64 відс., Варвинському - 62 відс., Чернігівському, Бобровицькому та Корюківському  районах по 58 відсотків. Бюджет м. Чернігова поповнився за рахунок податку на доходи фізичних осіб на 472 млн.грн. що складає 53 відсотки.

Традиційно, майже 40 відс. надходжень ПДФО перераховано до бюджету організаціями та установами сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (699 млн.грн.). Сільськогосподарські підприємства сплатили 338 млн.грн. податку, чим забезпечили понад 19 відс. дохідної частини бюджетів територіальних громад. Питома вага промислових підприємств у сплаті ПДФО при наповненні бюджетів становить 17,5 відс. загального обсягу (308 млн.грн.). Вклад суб’єктів сфери торгівлі та громадського харчування незначний – 5,8 відс. (102 млн.грн. ПДФО).

З метою збільшення доходів територіальних громад органами Державної фіскальної служби області проводяться заходи, спрямовані на упередження та недопущення використання неоформленої найманої праці. Зокрема, відпрацьовуються суб’єкти господарювання, діяльність яких вказує на   відповідні ризики. Постійно здійснюється аналіз податкової звітності, порівнюються обсяги виручки, види діяльності платників податків, опрацьовується інформація, яка надходить від органів влади та інших джерел.    

За результатами проведених заходів, фіскальні органи області посприяли офіційному оформленню трудових відносин 3,6 тис. найманих працівників, а до державної реєстрації підприємницької діяльності залучено  понад 1 тис. громадян. Це позитивно вплинуло на зростання доходів місцевих бюджетів та підвищення соціального захисту найманих працівників.
 


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.