Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 21:54:19

Виконком схвалив Програму підвищення енергоефективності в бюджетних установах Чернігова

20.01.2017   11:08

19 січня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив «Програму підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017 – 2027 роки».

Програма орієнтована на комплексне вирішення питань підвищення теплозахисних властивостей огороджувальних конструкцій, модернізацію інженерних мереж та систем освітлення бюджетних будівель, задля забезпечення ефективного споживання енергетичних ресурсів, скорочення видатків міського бюджету на їх оплату.

Розробником програми є Управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради.

Його керівник Людмила Максименко на засінанні виконкому повідомила, що в Чернігові проведено обстеження всіх будівель бюджетної сфери, яких у місті налічується 172 об’єкта. За його результатами до цієї програми включені 100 закладів та установ, що утримуються з міського бюджету (73 - освіти, 9 - охорони здоров'я, 9 - культури, 7 - адміністративних та 2 - спортивні клуби).

Реалізація Програми розрахована на 11 років (у середньому 50 млн грн на рік). Перший рік передбачає проведення модернізації мереж внутрішнього освітлення у всіх закладах бюджетної сфери міста (заміна ламп розжарювання на LED-світильники); заміну вікон та дверей на енергоефективні у закладах бюджетної сфери з незадовільним технічним станом огороджувальних конструкцій та значним споживанням енергоресурсів на квадратних метр площі; впровадження заходів направлених на технічне покращення систем опалення; встановлення комерційних обліків споживання енергоносіїв.

У другий рік реалізації програми буде проведено реконструкцію покрівель з утепленням у тих закладах, де улаштовані індивідуальні теплові пункти з погодозалежним регулюванням подачі теплоносія.

Протягом третього року буде продовження реконструкції покрівель закладів бюджетної сфери з їх утепленням.

На четвертому році дії даної Програми відбудеться завершення реконструкції покрівель закладів з улаштуванням індивідуальних теплових пунктів з погодозалежним регулюванням у закладах, де вони відсутні, з подальшою ізоляцією та балансуванням систем опалення.

Протягом інших років відбудеться завершення комплексу заходів з енергоефективної реновації. Щороку ряд будівель будуть комплексно модернізовані (заміна вікон та дверей, утеплення фасадів будівель та підвалів).

За прогнозними розрахунками Управління економічного розвитку міста, зробленими з урахуванням інфляційних коефіцієнтів, всі ці заходи з енергомодернізації мають окупитися за 18 з половиною років. А на 20-й рік вони вже мають дати для бюджету економію у 6,6 млн грн.

Більш докладні розрахунки наступні:

Обсяг коштів, необхідних для фінансування заходів Програми, у діючих цінах складає 552 602,150 тис. грн (18,4 млн євро). За результатами реалізації Програми очікується зменшення споживання (у натуральних показниках) теплової енергії на 29,4%, природного газу на 17%, електричної енергії на 27,6%. Це дозволить суттєво зменшити видатки на енергоносії.

Річне скорочення бюджетних видатків на оплату за спожиті енергоресурси після впровадження всіх заходів - 30,1 млн грн (у діючих цінах). Дисконтована економія - 49,1 млн грн, досягається на 11 році реалізації Програми. Таким чином, забезпечується позитивне значення акумульованого грошового потоку за період планування - 6,6 млн грн.

Програма затверджуватиметься депутатами міської ради на пленарному засіданні 15-ї сесії, яка відбудеться 26 січня.


Прес-служба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.