Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 22:33:17

Виконком схвалив Програму підвищення енергоефективності в бюджетних установах Чернігова

20.01.2017   11:08

19 січня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив «Програму підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017 – 2027 роки».

Програма орієнтована на комплексне вирішення питань підвищення теплозахисних властивостей огороджувальних конструкцій, модернізацію інженерних мереж та систем освітлення бюджетних будівель, задля забезпечення ефективного споживання енергетичних ресурсів, скорочення видатків міського бюджету на їх оплату.

Розробником програми є Управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради.

Його керівник Людмила Максименко на засінанні виконкому повідомила, що в Чернігові проведено обстеження всіх будівель бюджетної сфери, яких у місті налічується 172 об’єкта. За його результатами до цієї програми включені 100 закладів та установ, що утримуються з міського бюджету (73 - освіти, 9 - охорони здоров'я, 9 - культури, 7 - адміністративних та 2 - спортивні клуби).

Реалізація Програми розрахована на 11 років (у середньому 50 млн грн на рік). Перший рік передбачає проведення модернізації мереж внутрішнього освітлення у всіх закладах бюджетної сфери міста (заміна ламп розжарювання на LED-світильники); заміну вікон та дверей на енергоефективні у закладах бюджетної сфери з незадовільним технічним станом огороджувальних конструкцій та значним споживанням енергоресурсів на квадратних метр площі; впровадження заходів направлених на технічне покращення систем опалення; встановлення комерційних обліків споживання енергоносіїв.

У другий рік реалізації програми буде проведено реконструкцію покрівель з утепленням у тих закладах, де улаштовані індивідуальні теплові пункти з погодозалежним регулюванням подачі теплоносія.

Протягом третього року буде продовження реконструкції покрівель закладів бюджетної сфери з їх утепленням.

На четвертому році дії даної Програми відбудеться завершення реконструкції покрівель закладів з улаштуванням індивідуальних теплових пунктів з погодозалежним регулюванням у закладах, де вони відсутні, з подальшою ізоляцією та балансуванням систем опалення.

Протягом інших років відбудеться завершення комплексу заходів з енергоефективної реновації. Щороку ряд будівель будуть комплексно модернізовані (заміна вікон та дверей, утеплення фасадів будівель та підвалів).

За прогнозними розрахунками Управління економічного розвитку міста, зробленими з урахуванням інфляційних коефіцієнтів, всі ці заходи з енергомодернізації мають окупитися за 18 з половиною років. А на 20-й рік вони вже мають дати для бюджету економію у 6,6 млн грн.

Більш докладні розрахунки наступні:

Обсяг коштів, необхідних для фінансування заходів Програми, у діючих цінах складає 552 602,150 тис. грн (18,4 млн євро). За результатами реалізації Програми очікується зменшення споживання (у натуральних показниках) теплової енергії на 29,4%, природного газу на 17%, електричної енергії на 27,6%. Це дозволить суттєво зменшити видатки на енергоносії.

Річне скорочення бюджетних видатків на оплату за спожиті енергоресурси після впровадження всіх заходів - 30,1 млн грн (у діючих цінах). Дисконтована економія - 49,1 млн грн, досягається на 11 році реалізації Програми. Таким чином, забезпечується позитивне значення акумульованого грошового потоку за період планування - 6,6 млн грн.

Програма затверджуватиметься депутатами міської ради на пленарному засіданні 15-ї сесії, яка відбудеться 26 січня.


Прес-служба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини