Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 13:50:16

Встановлення в Чернігові будинкових лічильників тепла: ситуація на сьогодні

13.01.2017   08:32

У Чернігові наразі триває встановлення лічильників тепла згідно з інвестиційними програмами ТОВ ФІРМИ «ТЕХНОВА» та ПАТ «Облтеплокомуненерго».

Програми, які це передбачають, затверджені Чернігівською міською радою на пленарному засіданні ще 8-ї сесії 7 скликання 2016 року 26 травня. Після цього вони були погоджені НКРЕКП (Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг).

Програмами заплановано поступове встановлення цими підприємствами будинкових лічильників для досягнення в перспективі 100% обліку споживання теплової енергії. Крім того, йдеться також про підвищення якості послуг теплопостачання та гарячого водопостачання в житлових будинках Чернігова.

Встановлення загальнобудинкових лічильників тепла – а вартість кожного разом з витратами на роботи перевищує 25 тис грн – в інвестпрограмах передбачається за рахунок прибутку підприємств. У той же час, фінансова ситуація для теплогенеруючих підприємств як у минулому, так і в цьому році дуже непроста. Деякі з них мають серйозні проблеми з використанням сум, одержаних як житлові субсидії. Також, у відповідності до Постанови Кабінету міністрів України №217 від 18.06.14, яка регулює порядок розрахунків з постачальниками природного газу, близько 80% одержаних теплопостачальним підприємством коштів одразу йде у сплату за газ. Тому виконання інвестиційних програм зі встановлення великої кількості лічильників не може бути безпроблемним.

Про те, яка сьогодні в Чернігові ситуація зі встановленням будинкових лічильників тепла, прес-служба міської ради дізналася від двох основних постачальників тепла в місті.

ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» подає тепло у 587 будинків. Враховуючи їх технічні особливості, для повного забезпечення цих будинків домовими приладами обліку тепла потрібен 671 лічильник. Причому 309 лічильників вже були встановлені до погодження інвестиційної програми.

Виконуючи інвестиційну програму, це підприємство вже встановило на даний час 295 лічильників. Тобто чекають на встановлення ще 52 місця.

З них, на жаль, для 46 приладів на 42 будинках відсутня технічна можливість встановлення. Для цього потрібно здійснити дуже масштабні та  затратні будівельно-монтажні роботи, вартість яких у декілька разів перевищує вартість встановлення лічильників. Зокрема, якщо середня вартість облаштування одного вузла обліку теплової енергії на житловий будинок орієнтовно складає від 25 тис. грн до 40 тис. грн, то монтажно-будівельні роботи можуть вартувати орієнтовно 100-150 тис. грн залежно від будинку, адже всередині нього необхідно змінювати систему опалення.

Тобто де-факто підприємству залишається встановити лише 11 лічильників і воно готове завершити ці роботи найближчим часом.

ПАТ «Облтеплокомуненерго» подає тепло у 688 чернігівських будинків, для яких через технічні особливості систем підведення тепла потрібно 744 лічильника. На сьогодні встановлено 354 прилади, потрібно встановити ще 390. Забезпеченість лічильниками на сьогодні – 48%.

35 будинків також не мають такої технічної можливості без виконання необхідних монтажно-будівельних робіт у змінах системи опалення, тож про їх оснащення лічильниками поки не йдеться.

Решта будинків, яким потрібно 355 загальнобудинкових лічильників, включені до інвестиційної програми й перебувають в очікуванні.

 Теплогенеруючі підприємства ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» та ПАТ «Облтеплокомуненерго» подаватимуть відповідні звіти Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, з інформацією про хід виконання графіків оснащення будинків лічильниками газу та вирішуватимуть всі проблемні питання у разі неможливості їх встановлення з НКРЕКП.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади 12:14

Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: об’єкти соціальної інфраструктури готові на 98% 12:05

Днями перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо поточного стану реалізації проєктів в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР у 2020 році.

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років 11:50

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 грудня на своєму засіданні погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України 11:47

З нагоди відзначення 30-ї річниці від дня створення Національного Олімпійського Комітету України в позашкільному навчальному закладі «Прилуцька дитячо-юнацька спортивна школа» відбулася зустріч юних вихованців з першою призеркою Олімпійських ігор незалежної України Валентиною Цербе-Несіною.

Волонтерську спільноту Ніжина привітали з Міжнародним днем волонтера

Волонтерську спільноту Ніжина привітали з Міжнародним днем волонтера 11:32

4 грудня міський голова Олександр Кодола привітав ніжинських волонтерів та всіх, хто вносить часточку себе, своєї душі і праці у допомогу нашим бійцям, людям похилого віку, з обмеженими можливостями, хворим, всім, хто опинився в складному становищі і потребує допомоги.