Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 20:38:15

Зекономити 60% води: прості правила для чернігівців

11.01.2017   11:54Агенцiя

Наразі існує безліч порад щодо підвищення енергоефективності в будинку. Про реально ефективні правила, які не потребують механічного втручання та доступні для всіх власників житла, говорили в Чернігові 10 грудня.

Інформаційну зустріч «Чи раціонально ми споживаємо енергоресурси» провела Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва для зацікавлених в економії енергоресурсів. Учасники відкритої дискусії визначали, які з порад можна застосувати негайно та без особливих вмінь.

«Багатьох цікавить швидкий метод економії використовуваних ресурсів, враховуючи постійно зростаючі ціни на комунальні послуги. Наприклад, на 60% (140-160 літрів) більше води використовується для повноцінної ванни, аніж для душу (30-50 літрів). Відтак, якщо пам’ятати, що кожна наша дія в будинку – використаний ресурс, можливо визначити правила для кожного», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.

Відтак, миття посуду під проточною водою потребує у 3-5 разів більше води, ніж миття посуду в спеціальній ємкості чи у закритій пробкою раковині. Навіть накип на чайнику може стати перепоною, тому вчасне його видалення здатне зменшити використання зайвої енергії.

Розташування техніки та меблів на кухні – питання не тільки дизайну, а й ефективності. Так, якщо встановити холодильник поруч з плитою, холодильник споживає більше енергії для підтримки сталої температури. Будь-які електричні прибори в режимі «сну» споживають значну кількість енергії, тож слід вимикати прилади та не залишати їх у розетках.

Перелік всіх дієвих порад міститься у постерах, розроблених в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які отримали учасники інформаційної зустрічі.

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Наталя Висіканець
тел.: +38 093 765 69 31
 

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.