Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 05:59:28

Зекономити 60% води: прості правила для чернігівців

11.01.2017   11:54Агенцiя

Наразі існує безліч порад щодо підвищення енергоефективності в будинку. Про реально ефективні правила, які не потребують механічного втручання та доступні для всіх власників житла, говорили в Чернігові 10 грудня.

Інформаційну зустріч «Чи раціонально ми споживаємо енергоресурси» провела Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва для зацікавлених в економії енергоресурсів. Учасники відкритої дискусії визначали, які з порад можна застосувати негайно та без особливих вмінь.

«Багатьох цікавить швидкий метод економії використовуваних ресурсів, враховуючи постійно зростаючі ціни на комунальні послуги. Наприклад, на 60% (140-160 літрів) більше води використовується для повноцінної ванни, аніж для душу (30-50 літрів). Відтак, якщо пам’ятати, що кожна наша дія в будинку – використаний ресурс, можливо визначити правила для кожного», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.

Відтак, миття посуду під проточною водою потребує у 3-5 разів більше води, ніж миття посуду в спеціальній ємкості чи у закритій пробкою раковині. Навіть накип на чайнику може стати перепоною, тому вчасне його видалення здатне зменшити використання зайвої енергії.

Розташування техніки та меблів на кухні – питання не тільки дизайну, а й ефективності. Так, якщо встановити холодильник поруч з плитою, холодильник споживає більше енергії для підтримки сталої температури. Будь-які електричні прибори в режимі «сну» споживають значну кількість енергії, тож слід вимикати прилади та не залишати їх у розетках.

Перелік всіх дієвих порад міститься у постерах, розроблених в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які отримали учасники інформаційної зустрічі.

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Наталя Висіканець
тел.: +38 093 765 69 31
 

Останні новини Чернігівщини

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені»

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені» 18:54

03 та 04 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем'єру –«МарЛені»- кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 29 листопада в області зафіксовано 133 нових випадки COVID-19.

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води 18:24

Поблизу смт Срібне - одна із найскладніших ділянок капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. З великою гідротехнічною спорудою та понаднормовими ухилами рельєфу. Це Тростянецька балка.

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування

Вбивство поліцейського через необережність на полюванні – розпочато розслідування 18:17

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вбивства, вчиненого через необережність.

Кордон за тиждень

Кордон за тиждень 18:11

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. Державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.