Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 02:35:32

Зекономити 60% води: прості правила для чернігівців

11.01.2017   11:54Агенцiя

Наразі існує безліч порад щодо підвищення енергоефективності в будинку. Про реально ефективні правила, які не потребують механічного втручання та доступні для всіх власників житла, говорили в Чернігові 10 грудня.

Інформаційну зустріч «Чи раціонально ми споживаємо енергоресурси» провела Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва для зацікавлених в економії енергоресурсів. Учасники відкритої дискусії визначали, які з порад можна застосувати негайно та без особливих вмінь.

«Багатьох цікавить швидкий метод економії використовуваних ресурсів, враховуючи постійно зростаючі ціни на комунальні послуги. Наприклад, на 60% (140-160 літрів) більше води використовується для повноцінної ванни, аніж для душу (30-50 літрів). Відтак, якщо пам’ятати, що кожна наша дія в будинку – використаний ресурс, можливо визначити правила для кожного», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.

Відтак, миття посуду під проточною водою потребує у 3-5 разів більше води, ніж миття посуду в спеціальній ємкості чи у закритій пробкою раковині. Навіть накип на чайнику може стати перепоною, тому вчасне його видалення здатне зменшити використання зайвої енергії.

Розташування техніки та меблів на кухні – питання не тільки дизайну, а й ефективності. Так, якщо встановити холодильник поруч з плитою, холодильник споживає більше енергії для підтримки сталої температури. Будь-які електричні прибори в режимі «сну» споживають значну кількість енергії, тож слід вимикати прилади та не залишати їх у розетках.

Перелік всіх дієвих порад міститься у постерах, розроблених в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які отримали учасники інформаційної зустрічі.

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Наталя Висіканець
тел.: +38 093 765 69 31
 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».