В облраді розглянули нагальні організаційні та фінансові питання новостворених об’єднаних територіальних громад Чернігівщини
27 грудня, відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики.

Ключовою темою обговорення стали організаційні питання та особливості бюджетної політики ОТГ. До участі у заході долучились перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, директор Департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко, голови та члени зазначених вище постійних комісій обласної ради, керівники та бухгалтери новостворених об’єднаних територіальних громад області
Відкриваючи роботу засідання, Валентин Мельничук привітав міських, селищних та сільських голів із обранням на високі посади, побажав їм виправдати високу довіру виборців самовідданою роботою і позитивними зрушеннями у розвитку своїх громад.
Промовець наголосив на тому, що першочерговим завданням для очільників ОТГ є формування професійної і висококваліфікованої команди. За його словами, перші п’ять громад, які об’єднались на Чернігівщині, за підсумками першого року продемонстрували високі результати соціально-економічного розвитку, розбудови інфраструктури. І це є яскравим свідченням правильності шляху децентралізації.
Голова постійної комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, керівник виконавчої дирекції Чернігівського Регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко презентувала учасникам засідання удосконалений Збірник зразків документів та методичних матеріалів для сільських, селищних, міських рад, у яких відбулися перші вибори. Вона запевнила, що голови ОТГ завжди можуть розраховувати на підтримку та консультаційну допомогу з боку депутатів обласної ради, фахівців ВАССР, а також детально зупинилась на рішеннях, які місцеві ради повинні прийняти на перших установчих сесіях, наголосила на необхідності активно долучатись до участі у грантових програмах, які дозволяють залучити додаткові кошти на розвиток громад.
Валерій Дудко проаналізував поточну фінансову ситуацію в ОТГ, зокрема в галузі медицини і освіти. За його словами, на сьогодні бюджетний процес значно ускладнюється через законодавчу неврегульованість відносин між фінансовими органами різних рівнів. На думку директора Департаменту фінансів облдержадміністрації, наразі питання щодо виділення коштів потрібно вирішувати шляхом діалогу та конструктивних домовленостей щодо обміну трансфертами між розпорядниками коштів на місцях.
У свою чергу, голова постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов акцентував увагу очільників громад на тому, що необхідно активно використовувати можливості співпраці з інвесторами, грантодавцями, долучатись до участі у проектах, які пропонує Державний фонд регіонального розвитку.
Члени профільних постійних комісій обласної ради Микола Бутенко та Наталія Дроненко запевнили у цілковитій підтримці об’єднаних територіальних громад з боку депутатського корпусу, відзначили досягнення першопроходців децентралізації в області, з роботою яких народні обранці неодноразово знайомились під час виїзних засідань в ОТГ.
Підбиваючи підсумки наради, Валентин Мельничук вкотре закликав присутніх до активної роботи та наголосив на необхідності займати ініціативну позицію, адже на новообраних лідерах лежить величезна відповідальність за успішний розвиток громад.
У переддень новорічно-різдвяних свят керівник привітав з ними усіх учасників заходу та побажав міцного здоров’я, наснаги та вагомих здобутків на шляху розбудови процвітаючих громад Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).