Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 19:38:20

Просили дорогу, отримали... ковтьобу

08.05.2012   09:26Агенцiя

Мешканці села Смолове Бахмацького району незлим тихим словом згадують той час, коли до їхнього села у 2008 році вирішено було прокласти нову асфальтівку.

– Річ у тім, що тоді згідно з постановою Кабінету Міністрів були виділені кошти під реалізацію державної програми з будівництва доріг з твердим покриттям до сільських населених пунктів, – повідомив заступник голови Бахмацької райради Володимир Сорока.

Старенька траса у Смоловому була з вибоїнами, калюжами. Та по ній ще могла так-сяк проїхати тихенько сільська техніка, автобус. Аж ось у високих кабінетах зглянулися на 35 сільчан невеликого села і вирішили зробити нормальну дорогу, щоб наблизити хуторян до цивілізації.

Село хоча і віддалене, та не можна сказати, що вмираюче. Тут 18 осіб працюють на фермі, де сільгосппідприємство тримає 250 корів та нетелів. У родинах є двоє школярів та двоє діток, котрі мають відвідувати дитсадок.

Ясна річ, для мешканців Смолового виділення коштів на будівництво асфальтівки було великою радістю. Однак вона потьмарилася, коли шляховики зняли рештки старої дороги, зробили піщану подушку і… на цьому зупинили роботи.

Де поділися виділені гроші, сьогодні важко сказати. Кажуть, їх кинули на “прорив” в інше місце за вказівкою впливового політика. Ну ось така політична придибенція трапилася. Одне слово, замість цивілізованого шляху жителі віддаленого села отримали сім кілометрів мороки. Особливо жахливий трикілометровий відрізок від Смолового до залізниці. Суцільна піщано-земляна ковтьоба!

Весною, дощової осені цей відрізок дороги перетворюється на суцільну смугу перешкод. Аби забрати молоко, господарство посилає молоковоз із трактором-тягачем. Шкільний автобус, який возив дітей у Терешиський навчально-виховний комплекс, проїхати у цей час це місиво багнюки не може. Діти змушені пропускати заняття.

– У мене Сашко дев’ятикласник, а то ж малеча, – каже доярка Тетяна Борсук. – Стараємося возити своїми кіньми дітей на уроки. Разів п’ять за місяць ми возили. А то інші батьки. Але ж кожного дня не повезеш, бо коні від такої дороги падають, упряж рветься. Трактор ледь проходить, а що з тварини візьмеш!

Обліковець ферми Ніна Гайдай теж переживає:

– У селі ж є й старенькі. Як припече, то про яку лікарню може йти мова? Справді, жодна “швидка допомога” у Смолове не добереться. Хіба що загрузне на півдорозі. У кінці березня кепсько стало Катерині Аркадіївні Гайдай – ледь молоковоза з трактором діждалися, аби відвезти її до лікарні.

Буханці, інші продукти селяни просять привезти тих, кому вдалося прорватися на “велику землю”.

– На сході жителів щороку порушується ця проблема, – каже сільський голова Рубанської сільської ради Віталій Задерій. – Ця дорога у програмі запланована. А як буде з фінансуванням, важко сказати. У сільради таких грошей немає.

Павленко Сергій, "Голос України"

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини