Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 квітня, 05:57:46

Робітничі професії – найпопулярніші на ринку праці області

08.12.2016   08:07Агенцiя

56% актуальних вакансій на Чернігівщині – робітничі спеціальності. Дослідження фахівців показують, що ринок праці вже кілька років перенасичений юристами, економістами, соціальними працівниками. Натомість популярності набувають такі професії як слюсар, токар, тесляр, зварювальник, муляр, швачка, працівник аграрної сфери та інші.

В області існує дефіцит кваліфікованих працівників цих спеціальностей. Тож в ОДА сьогодні, 7 грудня, обговорювали проблемні питання підготовки робітничих кадрів для регіонального ринку праці.

– Лише спільна робота органів освіти, центрів зайнятості та асоціації роботодавців дасть позитивний результат з підготовки кваліфікованих робітників за напрямами, затребуваними на сьогодні, – зазначила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

На переконання учасників наради, перед тим, як готувати професійні кадри, необхідно спрогнозувати розвиток галузей на 2-3 роки наперед, визначити найбільш затребувані спеціальності. Тоді професійно-технічні навчальні заклади зможуть зорієнтуватися, за якими найбільш актуальними спеціальностям готувати фахівців, які необхідно відкривати нові напрямки підготовки кадрів.

Звичайно, така модернізація потребуватиме оновлення матеріально-технічної бази. До речі, у цьому році Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування отримало з держбюджету 330 тисяч гривень для осучаснення технічної бази для підготовки кравчинь. Частково обладнання вже закуплено.

Наступного року держава планує виділити кошти для покращення матеріально-технічного стану аграрних профтехучилищ. Тож Наталія Романова підкреслила важливість отримання фінансування і для закладів Чернігівщини.

Говорили також і про підвищення зацікавленості молоді оволодівати робітничими професіями. Для цього необхідно посилити профорієнтаційну роботу, зокрема, і через засоби масової інформації.

Акцентували на доцільності проведення опитувань з метою професійного самовизначення учнівської молоді.

Наголосили на необхідності активно залучатися до профорієнтаційної роботи і безпосередньо роботодавцям. Адже 50% навчального часу в профтехучилищах – це практика на підприємствах.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 185 нових випадків COVID-19

Виявлено 185 нових випадків COVID-19 20:47

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 квітня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.