Чернігівські підприємства активно співпрацюють з країнами ЄС у рамках зовнішньоекономічної діяльності
Вже близько року (з 1 січня 2016) діє Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами (далі-Угода).
Протягом 11 місяців Чернігівською митницею ДФС видано 1347 сертифікатів з перевезення товарів форми EUR.1 (далі-сертифікат).
Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС:
- Німеччина – 280 шт.;
- Польща – 225 шт.;
- Естонія – 131шт.;
- Нідерланди – 105 шт.;
- Литва – 104 шт.
Сертифікати найчастіше отримували на зернові та овочеві культури, кондитерські вироби, спортивний інвентар.
У рамках Угоди митницею надано статус уповноваженого (схваленого) експортера 3 підприємствам, які здійснюють експортні поставки до країн Європейського Союзу.
Відповідно до Угоди при ввезенні товарів на митну територію України суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності за 11 місяців отримали пільги по сплаті ввізного мита на суму 48846,5 тис. гривень.
Останні новини Чернігівщини
Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28
У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.
Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).
Чим живуть ветерани Чернігівщини: про потреби та точки дотику – з профільною міністеркою 15:20
Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України, відвідала Чернігівщину з новим робочим візитом. Сьогодні – в день четвертих роковин повномасштабного вторгнення.
Готовність Чернігівщини до повеней і паводків – на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 15:16
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Основна увага – підготовці до можливої весняної повені. До засідання долучився заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.
Чернігівська команда - у п’ятірці найкращих на юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики 15:14
З 21 до 22 лютого в Києві відбувся Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів.