Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 08:51:50

Чернігівська міська рада затвердила бюджет міста на 2017 рік

02.12.2016   08:08

30 листопада на пленарному засіданні 13-ї сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати затвердили бюджет на 2017 рік.

Як зазначалося на сесії, при його розробці головним було збереження основних пріоритетів бюджетної політики, дотримання принципів Бюджетного кодексу України та забезпечення подальшого розвитку рідного міста.

При визначенні обсягу фінансового ресурсу міського бюджету на 2017 рік враховано основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку міста на 2017 рік, враховано динаміку надходжень податків, зборів, інших доходів у минулі роки та прогнозні показники дохідної частини міського бюджету з урахуванням змін в ціновій політиці щодо енергоносіїв. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року врахована на рівні 1 600 гривень.

Разом з тим, Чернігівський міський голова наголосив на тому, що в разі офіційного підвищення розміру мінімальної заробітної плати в державі до 3200 грн наявність у нашого міста вже прийнятого збалансованого бюджету на наступний рік розширить його як очільника міста можливості в діалозі з урядом про додаткові субвенції.


Дохідна частина бюджету


Загальний обсяг доходів міського бюджету міста Чернігова на 2017 рік з урахуванням міжбюджетних трансфертів прогнозується в обсязі 2 111,7 млн грн, що на 5,8 відсотка більше уточненого річного планового показника 2016 року, у тому числі:

−                 за загальним фондом – 2 050,0 млн грн (приріст у 5,5%),

−                 за спеціальним фондом – 61,7 млн грн (приріст у 15,1%).


У загальному обсязі враховано офіційні трансферти у сумі 1 092,8 млн грн.

У 2017 році планується отримати 1 018,9 млн грн власних доходів, що на 16,9 % більше уточненого річного планового показника 2016 року, у тому числі, доходи загального фонду – 957,2 млн грнабо на 17,0 % більше уточненого річного планового показника 2016 року, доходи спеціального фонду  – 61,7 млн грн(або на 15,1 % більше уточненого річного планового показника 2016 року), з них бюджет розвитку – 13,5 млн грн або на 28 % більше, ніж очікується мобілізувати у 2016 році.

Левову частку у ресурсному забезпеченні міського бюджету (48,0 %) займає податок на доходи фізичних осіб, обсяг якого прогнозується на рівні 488,4 млн грн.

Місцевих податків передбачається мобілізувати загальним обсягом 290 млн грн або на 12,5 % більше за уточнений показник 2016 року, більша половина з яких 61,7% (178,9 млн грн) займає податок на майно (плата за землю 57,7% - 167,4 млн грн), 38% (110,5 млн грн) - єдиний податок.

Суттєвим джерелом наповнення міської скарбниці також є акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, якого прогнозується отримати у обсязі 106,5 млн грн або на 35,8 % більше за уточнений показник 2016 року.

Проте, наповнення міської скарбниці напряму залежатиме від якісного адміністрування податків та зборів.


Видаткова частина

Загальний обсяг видатків та кредитування міського бюджету міста Чернігова на 2017 рік з урахуванням міжбюджетних трансфертів прогнозується в обсязі 2 111,7 млн грн, що на 20,4 % більше порівняно з початковим планом на 2016 рік, у тому числі:

за загальним фондом – 1 812,9 млн грн,

за спеціальним фондом – 298,8 млн гривень .

У 2017 році як і 2015-2016 роках фінансування закладів охорони здоров’я та частково освіти, а саме шкіл усіх типів, передбачається за рахунок субвенцій з державного бюджету.

Зважаючи на те, що на сьогодні закон про Державний бюджет України на 2017 рік Верховною Радою України не прийнято, у проекті міського бюджету на 2017 рік враховано обсяг освітньої та медичної субвенції, визначений у Законі України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, у таких розмірах:

Освітня субвенція з державного бюджету у обсязі 200,3 млн грн;

Медична субвенція з державного бюджету у обсязі 193,9 млн гривень.

Проте такий обсяг медичної субвенції (193,9 млн грн) не покриває потребу галузі навіть на заробітну плату та енергоносії, у цілому нестача на поточні видатки галузі складає понад 101,1 мільйонів гривень.

Щодо освітньої субвенції. У 2017 році змінюється порядок використання освітньої субвенції, а саме: кошти субвенції будуть спрямовуватися виключно на виплату заробітної плати педагогічному персоналу. Отже, утримання загальноосвітніх шкіл та виплата заробітної плати іншому персоналу буде здійснюватися за рахунок коштів міського бюджету і це складе 97,5 млн гривень.

Таким чином, міська влада буде спрямовувати власний фінансовий ресурс на покриття цієї нестачі коштів.

Незважаючи на загальну обмеженість ресурсів міського бюджету та недостатній обсяг субвенцій з ДБУ, у проекті міського бюджету на 2017 рік забезпечено видатки на оплату праці, енергоносіїв, харчування та інші захищені статті витрат.

У проекті міського бюджету на 2017 рік збережено всі надбавки та доплати працівникам бюджетних установ, що виплачувались у попередні роки, зокрема збережено 20 % надбавку педагогічним працівникам, 50 % надбавку працівникам бібліотек, допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним та медичним працівникам, виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань працівникам бібліотек та інші, які будуть виплачуватись за умови забезпечення якісного адміністрування податків, а відповідно наповнення доходної частини міського бюджету. У 2017 році вперше планується матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі 50 % посадового окладу молодшому обслуговуючому персоналу освіти та охорони здоров’я.

Міським бюджетом на 2017 рік передбачено підвищення мінімальної заробітної плати та встановлення її у розмірі: з 1 січня – 1 600 гривень, з 1 травня – 1 684 гривень, з 1 грудня – 1 762 гривень на місяць. При розрахунку обсягу коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери враховано видатки на підвищення посадових окладів працівників І тарифного розряду ЄТС, видатки на забезпечення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці.

Обсяг асигнувань загального фонду міського бюджету на виплату заробітної плати з нарахуваннями на 2017 рік визначений у сумі 679,5 мільйонів гривень, що на 10,5 відсотка більше ніж у 2016 році.

На проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги передбачено обсяг бюджетних асигнувань загального фонду міського бюджету у сумі 134,3 млн грн, визначений на підставі діючих тарифів на енергоресурси на момент складання проекту бюджету, з урахуванням фактичного обсягу споживання енергоносіїв за 2016 рік.

Видатки на придбання медикаментів, у тому числі на придбання наркотичних засобів, на забезпечення пільговими медикаментами та на надання послуг з пільгового зубопротезування проіндексовані в середньому на 4 відсотка.

Видатки на харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах збільшено на 7,4 відсотка порівняно з 2016 роком. Видатки лікувально-профілактичних закладів на придбання продуктів харчування збільшені на 8,3 відсотка порівняно з 2016 роком.

Усі соціальні виплати (допомоги дітям, пільги та субсидії на житлово-комунальні послуги) забезпечені коштами за рахунок субвенцій з Державного бюджету України міському бюджету.

За рахунок власних коштів також передбачено фінансування пільгових перевезень окремих категорій громадян у міському транспорті загального користування, які скасовані за рахунок коштів Державного бюджету України.

У 2017 році у місті Чернігова планується реалізувати 29 проектів, які стали переможцями у 2016 році у рамках виконання Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2016–2020 роки.

Передбачено продовження реалізації інших Програм, зокрема: Програми комп’ютеризації закладів та установ освіти міста Чернігова, Підвищення енергоефективності в установах освіти м. Чернігова тощо.

Обсяг коштів, які передаються із загального фонду бюджету до спеціального фонду (бюджету розвитку), на 2017 рік складає 237,1 млн гривень, що майже у 6 разів перевищує початковий показник 2016 року.

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини