Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 жовтня, 07:52:38

З початку року статус офіційних працівників отримали 1049 мешканців Чернігова

10.11.2016   08:09

Неформальна зайнятість та тінізація заробітних плат негативно позначаються на розмірах страхових внесків до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, обсягах надходжень до бюджету і стабільності системи державних фінансів, пенсійної системи та розвитку інвестиційного потенціалу країни.

Маніпуляції з розміром офіційних доходів дозволяють нелегально працюючим та працюючим, що отримують частку заробітної плати «у конвертах», необґрунтовано отримувати від держави соціальну підтримку, що може негативно позначитися на результативності вирішення завдань реформи системи соціальної підтримки.

Поряд з цим, відсутність податкової культури стають на заваді виходу господарської діяльності у світловий спектр.

Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Інна Неврова підкреслила: держава знизила єдиний соціальний внесок майже вдвічі, до 22 відс., таким чином суттєво зменшивши податкове навантаження. Тож нині головне завдання -  вивести з тіні заробітну плату.

Як повідомила керівник підрозділу, завдяки спільним зусиллям фахівців Чернігівської ОДПІ та органів місцевої влади, з початку року статус офіційних працівників отримали 1049 мешканців міста. Погашено заборгованості із заробітної плати у сумі 12,2 млн.грн, за рахунок чого бюджет поповнився майже на 2 млн. грн  податком на доходи фізичних осіб.

Поряд із проведенням заходів з детінізації заробітних плат, фахівцями Чернігівської ОДПІ вживаються заходи щодо встановлення власників об’єктів нерухомості та землекористувачів, у яких відсутні відповідні правовстановлюючі документи та виявляються особи, які провадять підприємницьку діяльність без державної реєстрації. Так, з початку року  залучено до державної реєстрації 338 фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність на ринках м. Чернігова. 
 
«Впровадження заходів з детінізації, виведення зарплати з тіні надає можливість  забезпечити соціальний захист населення Чернігова. Окрім того, виведення коштів із тіні та включення їх до загальноміського та загальнодержавного обігу сприятиме створенню передумов для подальшого розвитку районів, міста та області в цілому», - підсумувала Інна Неврова.

Останні новини Чернігівщини

Сьогодні - вибори до місцевих рад

Сьогодні - вибори до місцевих рад 07:40

25 жовтня в Україні проводять вибори до органів місцевого самоврядування. Громадяни будуть обирати депутатів до місцевих рад та мерів своїх населених пунктів. Голосування розпочинається о 08:00 і триватиме до 20:00. Потім виборчі дільниці закриються й розпочнеться підрахунок голосів.

25 жовтня - День автомобіліста

25 жовтня - День автомобіліста 07:27

День автомобіліста святкують в останню неділю жовтня. Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом.

Олімпік - Десна 0:2

Олімпік - Десна 0:2 18:54

Голи: Шевцов, 24, Тотовицький, 37.