Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 липня, 07:23:15

Безкомпромісна боротьба з “тіньовиками”

25.10.2011   14:48Агенцiя

На брифінгу начальник управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові Ірина Дегтярьова ознайомила присутніх з ризикоорієнтованою системою податкового аудиту, яка наразі широко застосовується у податковій системі.

“Слід зазначити, що при перевірці податкових декларацій з податку на додану вартість вони розподіляються на три категорії уваги. Сумлінні платники – це платники ПДВ, що сплачують податок до бюджету, рівень його надходжень відповідає середньому по галузі” – зауважила вона.

Платники податків помірного ризику – це платники, які здійснюють господарську діяльність, мають основні виробничі фонди, достатню кількість трудових peсуpciв для здійснення такої діяльності, але використовують схеми ухилення від оподаткування (у ланцюгах постачання та придбання товарів використовують “вигодоформуючих” та “вигодотранспортуючих” платників), тобто потенційно мають резерви для звільнення надходжень до держбюджету.

Платники податків високого ризику – це суб’єкти господарювання, які не мають основних виробничих фондів, мають недостатню кількість трудових peсурсів для здійснення такої діяльності та використовують для ухилення від оподаткування так званої “податкової ями” (не декларують i не сплачують податкові зобов’язання або декларують не у повному обсязі), “транзитери”, які використовуються для передачі податкового кредиту, сформованого “податковою ямою”, платники ПДВ – мінімізатори.

Заходами щодо припинення протиправної діяльності суб’єктів господарювання є притягнення до відповідальності організаторів i виконавців кримінальних схем зi створення i діяльності “вигодоформуючих” i “вигодотранспортуючих” суб’єктів господарювання, стягнення у дохід держави недоотриманих з підприємств – “вигодонабувачів” сум податкових зобов’язань.

Ірина Дегтярьова звернула увагу на те, що, впровадження комплексних заходів сприятиме звільненню від податкових пepeвipок сумлінних платників податків, включенню до плану-графіка проведення виїзних документальних пepeвipoк суб’єктів підприємницької діяльності, які мінімізують податкові зобов’язання, а також попередженню формування штучного податкового кредиту шляхом використання підприємств категорії підвищеного ризику.

Моніторинг ycix етапів контрольно-перевірочної роботи, підвищення якості документування доказовості бази щодо встановлених у ході перевірок порушень, контроль за якістю складання актів перевірок i безпосередня участь працівників ДПІ у м. Чернігові у перевірках дають змогу оптимізувати контрольно-перевірочну роботу на місцях.

За наслідками проведених пepeвipок донараховано до бюджетів ycix piвнів податків i зборів (обов’язкових платежів) 18,7 млн.грн. Стягнуто до бюджету 6,9 млн.грн., що на 2,4 млн.грн. більше, ніж за відповідний період попереднього року.


Ірина Берегова, ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

16 липня - День бухгалтера України

16 липня - День бухгалтера України 07:21

Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте в році існують особливі дні, в які всі ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цим нелегким трудом.

Верховна Рада офіційно призначила місцеві вибори на 25 жовтня

Верховна Рада офіційно призначила місцеві вибори на 25 жовтня 14:55

Постанову № 3809 на засіданні підтримали 326 народних депутатів.

Призначено начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області

Призначено начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області 14:48

Начальником Головного управління ДПС у Чернігівській області призначено Людмилу Слотюк. Відповідний наказ підписаний Головою ДПС України Олексієм Любченко 13 липня 2020 року.

У Чернігівській області за минулу добу +19 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +19 нових випадків COVID-19 12:36

Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА надало інформацію стосовно захворюваності на коронавірус станом на 11 годину середи, 15 липня.