Сто двадцять селян вже стали членами Волинківської молочарської спілки
Власники корів із п’яти населених пунктів Сосницького району – Волинки, Вільшаного, Полісся, Матвіївки і Гаю – за неповні два роки функціонування сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу згуртувалися і навчилися спільно заробляти та рахувати гроші.
![](/uploads/15547-m.jpg)
До слова, СОК платить не за літр, а (враховуючи жирність) - за кілограм молока.
Щодня за допомогою апарату «Екомілк» приймальники визначають якість молока за кількома параметрами ( і передусім, жирність, щільність, кислотність) усіх 120 проб, і за спеціальною формулою вираховують його об’єм.
Навіть недовірливі сільчани, як поінформував голова кооперативу Сергій Потапенко, переконалися у вигідності такого підходу в оцінюванні й оплаті продукту.
Окрім того, молочарі навчилися на майстер – класах варити бринзу, яку реалізовують нині на ринках і ярмарках. Продають також щосуботи в Чернігові сир, сметану й вершки. Це вже інша ціна за продукцію (аніж за сире молоко) й додатковий дохід.
За словами Світлани Рубан, котра відразу повірила в переваги кооперативного обєднання для селян (і для села загалом) все у спілці по – чесному і справедливо, розрахунки за молоко – своєчасно.
- Увесь наш куток Козлівка, як називають його волинківці, носить тепер молоко на приймальний пункт кооперативу, - розповідає Світлана Іванівна. - Хто спершу сумнівався, вже не вагається, бо переконалися, що ніхто їх не обдурить, що виплати регулярні, що жири визначають правильно.
Життя і діяльність спілчан не обмежуються тільки збором молока й турботою про спільний прибуток. Всілякі виставки й конкурси, концерти вокального ансамблю «Золоте перевесло» (колектив відродився за підтримки СОКу), спільні свята й масові заходи роблять будні сільчан веселішими та оптимістичнішими. До того ж, у приміщенні кооперативу спільними силами облаштовано світлицю – музей.
Толокою занедбану будівлю колишньої Волинківської аптеки, що пустувало не один рік, перетворили в затишний офіс. Спільними силами робили водопій для худоби, розчищали русло місцевої річки. Гуртом заробляють гроші, організовують дозвілля й відпочивають.
Саме кооперативний рух і самоорганізація, на думку голови ревізійної комісії спілки та ідейної натхненниці Олени Потапенко, - порятунок від безвиході, перспектива розвитку невеликих населених пунктів, матеріальне благополуччя селян.
СОК «Волинківська молочарська спілка» теж починався, образно кажучи, із маленького струмочка – із зібрання п’ятьох активісток, яких не влаштовувала тодішня ціна на молоко, встановлена закупівельниками – гастролерами, що подекуди забували розрахуватися із селянами. Згодом у кооператив повірили сільські медики, вчителі, працівниці дитсадка й центру дозвілля… Сусіди стали рівнятися на сусідів.
Спілка зросла чисельно, розширила асортимент продукції й завоювала попит на ринку, змінила світогляд селян та вселила впевненість у завтрашній день й перспективу спільної справи. Молочарі вже мріють про переробку молока на місці, про відкриття міні – заводу чи цеху. Нічого дивуватися: все в їхніх працьовитих і умілих руках.
Ольга Чернякова.
Фото автора
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.