Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:04:56

Чернігівців привчають їсти якісну їжу. ВІДЕО

19.09.2016   07:51Агенцiя

Феєрично смачне свято – так назвали обласний Фестиваль молока його організатори. На фестивальній сцені – яскраві концертні номери, а на ярмаркових прилавках – сири, масло, м’ясні та ковбасні вироби, хліб, булочки, мед – все від місцевих виробників. Мета заходу – привчити жителів Чернігівщини, в першу чергу, дітей, до вживання якісних натуральних продуктів.

Споживати здорову, натуральну продукцію місцевих виробників закликали чернігівців на обласному фестивалі молока. Захід проходить другий рік поспіль, і цього разу тут вдвічі більше учасників – двадцять п’ять, від малих господарств до великих підприємств. Основна мета фестивалю – дати перш за все дітям можливість пити якісне молоко.

Олег Крапивний, в. о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.: «Наші виробники теж дбають про нашу молодь, про те, щоб дітки були здоровими. Вони знають, що потрібно нашим діткам, все якісне, добре, йдуть на співпрацю, приїжджають сюди. Якщо після цього заходу переконаємо, що наше молоко краще, наші продукти найкращі, і діти будуть споживати більше молока, це буде добре й правильно.»

Свою продукцію на фестивалі представляє приватне сільгосппідприємство «Пісківське», що у Бахмацькому районі. Основний його напрямок – молочне скотарство. Та відвідувачам пропонують не лише молоко.

Лариса Іващенко, представник ПСП «Пісківське» (Бахмацький район): «Сир гауду, сметану, бринзу, рікотту привезли, м’ясні продукти. Також ми розпочали виробництво хлібобулочних виробів, свій хліб.»
А поряд на прилавку – справжня краса, вироби вихованців Пісківської школи мистецтв, яку, до речі, створив для місцевих діток директор підприємства Валерій Колоша.

Біля сирів від сільгоспкооперативу «Волинківська молочарська спілка» — черги. Його голова Сергій Потапенко розповідає, спілчан уже 120, це дрібні виробники молока, які вирішили об’єднатися, аби разом працювати більш ефективно. Виготовляють також сметану, вершки, масло. У майбутньому хочуть виграти грант і відкрити сирний цех. А поки радують жителів області сиром «ручної роботи».

Сергій Потапенко, голова сільгоспкооперативу «Волинківська молочарська спілка» (Сосницький район): «Ми побачили, що людям подобається з різними спеціями: кріп, базилік, паприка тощо. Різні варіанти, пробуємо нові види, щось приїлося – відмовляємося, трансформуємося.»

Все більше споживачів хочуть їсти натуральну їжу. Агрофірма «Тарасівка» займається органічним виробництвом вже 20 років. На фестиваль привезли п’ять видів сирів та сім видів вершкового масла. Розповідають, що можна запропонувати діткам.

Світлана Карацюба, директор агрофірми «Тарасівка» (Коропський район): «Є топлене масло, на якому дітям можна готувати усі страви, в нього температура плавлення вища, тому можна на ньому все готувати. Ще ми для дітей зробили особливе масло – шоколадне, дуже смачне і гарне, всі інгредієнти є органічними.»

Молоко, сир та ковбаси – від «Прилуцького хлібодару». І, звичайно ж, хліб – покупцям пропонують більше 70-ти видів, від житнього до десертного з горіхами та сухофруктами. Багата експозиція і у Городнянського товариства бджолярів. Тут різні сорти меду, бджолиний віск, перга, пилок, прополіс, медовуха. Пан Ігор не лише пропонує мед, а й розповідає, як його можна вживати, поєднуючи, наприклад, з молоком.

Ігор Стрикаль, бджоляр (Городнянський район): «Мед сам по собі корисний, а коли з іншими продуктами – його користь посилюється. Наприклад, з молоком. Дітям на ніч молока не дають, бо сон буде не міцний. А якщо з медом, він всмоктує зайву вологу, можна і на ніч. І зранку корисно.»

Представники обласної влади наголошують: такі фестивалі потрібні і для сільгоспвиробників, і для споживачів.

Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації.
«У нас є підприємства, які розширюють свій асортимент, які сьогодні виходять на закордонні ринки збуту. А ще ми хотіли показати здоровий спосіб життя, що дітки повинні пити молоко, в ньому все, що потрібно для росту дітей. Подвійна мета – наші підприємства і діти.»

Арсен Дідур, заступник голови обласної ради: «Здесь показано, откуда пуповина нашего народа; без села, без натуральных продуктов нет нашей ментальности, это показывает связь города и села, она неразрывна.»

Для дітей також влаштували і цікаву розважальну програму: концерт, конкурси, спортивні ігри.


Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.