Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 липня, 23:30:01

Мисливське господарство Чернігівської області. ДОВІДКА

25.04.2012   06:27

Право ведення мисливського господарства загальною площею 2,7 млн.га надано 51 господарству області. В якості мисливських угідь використовувалося 86% земельного фонду області.

У 2011 р. мисливський фонд області налічував 5 видів копитних тварин, 13 видів хутрових звірів та 19 видів птахів. За останні 10 років поголів’я копитних мисливських тварин збільшилося на 44%, пернатої дичини – у 2 рази, а ось хутрових звірів – на 15% зменшилося.  

У мисливських господарствах не виявлено зубрів, яких у 2001 р. було 70. У лісах Чернігівщини в минулому році мешкало 488 оленів, 916 лосей, біля 4 тис. кабанів та 8 тис. козуль.

Серед хутрових – майже 42 тис. зайців, 11 тис. ондатр, більше 5 тис. бобрів, 3 тис. лисиць, 2 тис. куниць. Пернаті представлені 294 тис. качок, 139 тис. лисок, 115 тис. куликів, 113 тис. перепілок, 8 тис. куріпок та іншими видами.

Окремі мешканці мисливських угідь (борсуки та видри) занесені до Червоної книги України.

Частка добутих копитних тварин у загальній кількості тих, які мешкають у мисливських угіддях, становила 6% (допустимий норматив добування становить до 10%), хутрових звірів – 10%, пернатої дичини – 9% (норматив добування – до 50%).

У 2011 р. в мисливських господарствах налічувалося 10 розплідників зі штучного розведення копитних тварин для розселення, в яких утримувалися олені благородні, лані, муфлони та кабани. Загальне поголів’я мисливських тварин у розплідниках збільшилося за рік майже у 2 рази й склало 265 голів.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17

Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.

Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55

Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.

Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13

З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.

У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37

У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Робота без бар’єрів 15:14

Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини