Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 травня, 12:57:59

ТОП-10 найзатребуваніших професій на Чернігівщині

08.09.2016   07:57Агенцiя

У той час, коли деякі українці нарікають на тотальне безробіття, чимало роботодавців, зокрема й Чернігівщини, не можуть знайти потрібних працівників і працюють з неукомплектованим штатом. Отже, працевлаштуватись – можна! Для цього треба знати: хто потрібен роботодавцям.

Зорієнтуватися в ситуації на ринку праці допоможе Топ-10 найзатребуваніших професій від Чернігівського обласного центру зайнятості.

«Професії, які були престижними ще донедавна, тепер втрачають свою популярність. Якщо раніше рейтинги «най-най» очолювали юристи, економісти, фінансисти, то нині затребуваними є фахівці робітничих професій», - зазначила директор Чернігівського ОЦЗ Лідія Падалка.

За її словами, на Чернігівщині в Топі:
- водії;
- слюсарі, слюсарі-ремонтники;
- продавці;
- трактористи;
- кухарі;
- електрогазозварники;
- швачки.
Крім того, роботодавці активно шукають:
- інженерів різної кваліфікації;
- менеджерів;
- бухгалтерів.

За словами Лідії Падалки, до цього рейтингу також могли б увійти некваліфіковані працівники (підсобні робітники, прибиральники, сторожі, вантажники).

Загалом протягом січня-серпня 2016 року роботодавці подали до служби зайнятості області понад 18 тисяч вакансій, з них майже 73% – потребували «робочих рук».

До речі, перспективні професії безробітні можуть опанувати безкоштовно за сприяння служби зайнятості.

«Якщо ви не маєте професії або ваш фах не затребуваний на сучасному ринку праці, служба зайнятості пропонує пройти професійне навчання, - говорить директор ОЦЗ. - Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних проводиться за професіями і спеціальностями, що мають попит на ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців. Безробітні вчаться на підприємствах, а також у навчальних закладах як Чернігівської області, так і за її межами, зокрема в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Так, протягом січня-серпня 2016 року професійне навчання проходили 3,4 тис. безробітних. Після закінчення навчання майже 82% громадян були працевлаштовані».

Валентина Федусь, відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 415 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 415 осіб 09:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, cтаном на 18 травня в області щеплено першою та другою дозою 22639 людей.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:33

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Прилуки: нарада гуманітарної сфери

Прилуки: нарада гуманітарної сфери 09:20

17 травня в малій залі міської ради, під головуванням профільного заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяни Шкуренко, відбулася нарада із керівниками відділів, управлінь та структурних підрозділів міської ради гуманітарної сфери.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 09:10

17 травня міський голова Олександр Кодола провів щотижневу оперативну нараду та підвів підсумки проведених заходів минулого тижня.

Ознайомилися з ходом навчальних зборів батальйону територіальної оборони Менської громади

Ознайомилися з ходом навчальних зборів батальйону територіальної оборони Менської громади 08:57

Голова обласної ради Олена Дмитренко разом із заступником голови ОДА Жанною Шерстюк та головою Менської міської ради Геннадієм Примаковим відвідали базовий табір навчальних зборів і побували на місці дислокації батальйону резервістів на території Менської громади.