Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 00:50:01

На Чернігівщині триває збиральна кампанія

03.09.2016   10:50Агенцiя

За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, зернові та зернобобові культури зібрані вже з 308 тисяч гектарів, що становить 47% від прогнозованих обсягів збирання.

При цьому рівень урожайності складає 35,7 центнерів з гектара. Станом на 1 вересня намолочено 1,1 млн тонн, що на 93,1 тисяч тонн більше, проти відповідного періоду минулого року.

Продовжується збирання врожаю гречки. Культуру зібрано на 3,2 тисяч гектарів (24%), намолочено 3,2 тисяч тонн. Середня врожайність становить 10 центнерів з гектара, що вище прогнозованої на 0,9 центнерів з гектара.

Окрім того, вже на 0,9 тисяч гектар (20%) обмолочено просо, намолочено 2 тисяч тонн. Середня врожайність перевищує прогнозовану на 1,3 центнерів з гектара та складає 21,3 центнерів з гектара.

Найкращі якісні показники щодо збирання зернових культур зберігаються в аграрників Срібнянщини – 54,2 центнерів з гектара, а також Варвинського, Бахмацького, Носівського, Бобровицького та Ічнянського районів, де середня врожайність сягає 45 центнерів з гектара і вище.

Також розпочато збирання соняшнику та сої. Станом на 1 вересня обмолочено перші 360 гектарів (0,2%) соняшнику при середній врожайності 20 центнерів з гектара та 20 гектарів сої при середній врожайності 21,5 центнерів з гектара.

Паралельно зі збиральною кампанією триває посів озимих культур. Так, вже завершено основний посів озимого ріпаку на зерно, якого посіяно 23,2 тисяч гектарів або 192% до прогнозу, що в 2,3 рази більше минулорічного.

Аграрії Новгород-Сіверського та Куликівського районів першими розпочали посів озимих колосових культур. Загалом ними вже посіяно 1,2 тисяч гектарів озимої пшениці, що складає 0,6% обласного прогнозу посіву даної культури.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.