Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 січня, 00:10:54

Жнива тривають: найкращі врожаї на Срібнянщині

01.09.2016   07:20

Хоч і з перервами через дощі, проте жнива та інші польові роботи в області в розпалі.

За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, зернові та зернобобові культури зібрані вже з 304,8 тисяч гектарів, що становить 47% прогнозованих площ. Це на 5,7 тисяч гектарів менше, ніж було рік тому.

Рівень урожайності перевищує минулорічний показник на 10% і складає 35,9 центнерів з гектара. Станом на 29 серпня намолочено 1093,2 тисяч тонн, що майже на 9 % більше, проти відповідного періоду 2015 року.

Триває збирання зернобобових культур таких як люпин, вика та інші. Гречка зібрана на 1,9 тисяч гектарах (14%) при середній врожайності 10,4 центнерів з гектара, що краще за прогнозовану на 1,3 центнерів з гектара.

Обмолочено перші 400 гектарів проса. Його середня врожайність також перевищує прогнозовану на 8,1 центнерів з гектара та складає 28,1 центнер з гектара.

Як і раніше, найкращі якісні показники зберігаються в аграрників Срібнянщини – 55,1 центнерів з гектара. Гарний врожай – біля 45 центнерів з гектара також виростили сільгоспвиробники Бахмацького, Варвинського, Носівського, Бобровицького та Ічнянського районів.

Краще минулорічного йде підготовка ґрунту під посів озимини: оброблено 118,2 тисяч гектарів або 52 % до прогнозу та плюс 4,8 тисяч гектарів до відповідного показника 2015 року.

Засіяно 20,5 тисяч гектарів озимого ріпаку, що становить 169 % до прогнозу.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04

Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54

З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.

29 грудня: цей день в Україні і світі

29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини