Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 09:02:14

Чернігівщина: плата за електроенергію збільшилася на 1 грн. 80 коп.

25.10.2011   07:19

З 1 жовтня 2011 року для багатьох жителів Чернігівщини на 10-20% збільшилася плата за електроенергію. При цьому Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ), як не дивно, до цього не має ніякого відношення.

Це відбулося через розірвання договору між ПАТ “Чернігівобленерго” і Чернігівською дирекцією Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” про розрахунково-касове обслуговування платежів за електроенергію. Останню не влаштовувала оплата у 1,5% від суми платежів за електроенергію. Таким чином, з 1 жовтня ц. р. “Укрпошта” встановила свій тариф за приймання плати за електроенергію у 1,5% від суми, але не менше 1,80 грн.

Чому так сталося і хто від цього постраждав найбільше?

Спробуємо розібратися разом.

Нагадаю, що в Україні для споживачів, що використовують 150 квт/год. в місяць, діють, встановлені НКРЕ ще з 1 квітня 2011 року тарифи за 1 квт/год. електроенергії: в містах – 28,02 коп., а сільській місцевості – 25,92 коп.

Тож “Укрпошта” від сільського споживача, який ще й користується пільговим тарифом у 50% плата за 75 квт/ год., в місяць збирають біля 10 грн., отримуючи за це 15 копійок. За таких умов поштовикам невигідно приймати ці платежі, в той час як за передплату однієї газети на 1 місяць вони отримують 0,90 грн., на 3 міс. – 2,10 грн., на 6 міс. – 2,55 грн., на 12 міс. – 3,90 грн. Хоча затрати для поштовиків на оформлення передплати газет що на 1 місяць, що на рік фактично однакові.

У Чернігівській області, незважаючи навіть на застосування “неекономічних” тарифів на більшість послуг, майже 250 з 587 поштових відділень є збитковими. Треба визнати, що на Чернігівщині “Укрпошта”, особливо на селі, виконує соціальні функції.

Безумовно, можна зрозуміти в такій ситуації пропозиції поштовиків до керівництва ПАТ “Чернігівобленерго”, яке могло б, на їх думку, збільшити до 2,3% відрахування за розрахунково-касове обслуговування, що робиться в деяких промислово розвинутих областях власниками приватизованих обленерго.

Однак, ніхто не заважає ПАТ “Чернігівобленерго” вирішити з НКРЕ або Кабінетом Міністрів України питання про перехід на оплату зі щомісячної на щоквартальну при споживанні електроенергії менше 75-100 квт/год. в місяць. Це, до речі, практикують на Чернігівщині деякі виробники комунальних послуг для юридичних осіб.

Звісно, в містах і селищах споживачі електроенергії можуть звернутися до банківських установ, які практично усі не беруть оплати за проведення комунальних платежів. На жаль, у сільській місцевості такі можливості відсутні. Отже, у цю справу зобов’язаний втрутитися і Антимонопольний комітет України.

На жаль, заручниками “непорозуміння” цих монополістів опинилися найбідніші верстви населення Чернігівщини, яким партія влади на наступних виборах вкотре буде обіцяти покращення життя вже сьогодні або купувати “за гречку”.

Останні новини Чернігівщини

Оголошено початок щорічного обласного конкурсу

Оголошено початок щорічного обласного конкурсу "Кращий товар Чернігівщини" - 2020 07:35

До участі у конкурсі запрошуються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані та займаються виробництвом продовольчих та непродовольчих товарів на території області.

Десна (Чернігів) - Шахтар (Донецьк) 2:4

Десна (Чернігів) - Шахтар (Донецьк) 2:4 07:03

Голи: Гітченко, 29, Філіппов, 62 - Соломон, 25, Тете, 26, Майкон, 60, Алан Патрік, 69 (з пенальті).

Досудове розслідування за фактом умисного вбивства у місті Сновську завершено

Досудове розслідування за фактом умисного вбивства у місті Сновську завершено 07:01

Ювенальним прокурором регіональної прокуратури затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства 24-річного хлопця, яке трапилося наприкінці січня 2020 року у м. Сновську. Досудове розслідування за вказаним фактом завершено.

В поліції Чернігівщини запровадять систему

В поліції Чернігівщини запровадять систему "Custody Records" 06:57

Представник Управління дотримання прав людини Національної поліції України в Чернігівській області Лариса Борисенко розказала про принцип роботи системи автоматичного обліку затриманих осіб «Custody Records».

Чернігів: рятувальники надали допомогу 8-річному хлопчику, який потрапив у технічну шахту глибиною близько 5 метрів

Чернігів: рятувальники надали допомогу 8-річному хлопчику, який потрапив у технічну шахту глибиною близько 5 метрів 06:42

9 липня о 21:14 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі по вул. Малясова навпроти будинку №33 в технічну шахту глибиною близько 5 метрів потрапив 8-річний хлопчик.