Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 01:11:21

Про подальшу співпрацю Чернігівщини та Польщі в агропромисловій сфері

18.08.2016   13:18Агенцiя

Керівників промислових та аграрних підприємств області ознайомили з можливостями та перспективами співробітництва з потенційними польськими партнерами-інвесторами на нараді в облдержадміністрації 17 серпня.

Зібрання проводив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, який координує співробітництво української та польської сторін у сфері промисловості.

Нещодавно відбулася робоча зустріч представників обласної влади з делегацією польського міста Познань, де Сергій Сергієнко презентував закордонним гостям промисловий потенціал Чернігівщини. Він окреслив основні можливі напрями співпраці між підприємцями обох країн, що зацікавило керівників Великопольської промислово-торговельної палати.

Начальник Управління промисловості, транспорту і зв’язку ОДА Сергій Меженний повідомив, що потенційні партнери зацікавлені у виробництві українською стороною пресів, штампів, прес-форм, лиття кольорових металів та пластмас під тиском. В галузі легкої промисловості їх цікавить можливість пошиття чохлів та гальмівних парашутів. У деревообробній – переробка вторинної сировини.

Сергій Меженний вважає, що підприємствам Чернігівщини є що запропонувати потенційним інвесторам, адже область має виробничі можливості, передові технології та кваліфіковані кадри.

В. о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний проінформував учасників зібрання про стан аграрного комплексу області. На сьогодні експорт аграрної продукції Чернігівщини у країни ЄС становить 33,1%, в тому числі і в Польщу. До останньої в основному експортується мед, матеріали рослинного походження (соки), їстівні плоди і ягоди, жири та олії тваринного та рослинного походження, макуха та різні залишки харчової галузі.

Олег Крапивний наголосив на тому, що активізація економічного співробітництва з підприємствами агропродовольчого сектору Польщі та використання їх досвіду дозволить підвищити конкурентоспроможність вітчизняних агроформувань на європейській арені.

Під час зустрічі досягнуто домовленості, що очільники підприємств нададуть свої анкети та пропозиції щодо активізації та розширення співпраці з польськими партнерами до Управління промисловості, транспорту і зв’язку ОДА. Після узагальнення наданих матеріалів інформацію буде передано бізнесовим колам Республіки Польща.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».