Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 20:16:39

Аграрії області мають шанс установити абсолютний рекорд

17.08.2016   09:30Агенцiя

Станом на 15 серпня, попри спричинені опадами перерви у проведенні жнив, зернові та зернобобові культури зібрані з площі 286,7 тисячі гектарів, що становить 44% від прогнозованих обсягів збирання, і на 0,4 тисячі гектарів більше, ніж було на цей день минулого року.

Врожайність – 36,5 центнера з гектару (+2,7 центнера з гектару порівняно з показниками 2015 року), намолочено – 1046,3 тисячі тон, що на 80 тисяч тонн більше, ніж станом на аналогічний періоду минулого року.

У цей час аграріями області активно збирається врожай зернобобових культур (люпин та інші), розпочато збирання гречки: середня врожайність з перших 480 гектарів – 12,2 центнера з гектару, що вище прогнозованої на 3,1.

Загальну ситуацію в аграрному секторі коротко прокоментував голова ОДА Валерій Куліч: «Перш за все хочу привітати аграріїв Чернігівщини з намолотом першого мільйона тонн! Ми вже практично завершили збирання ранніх зернових і йдемо з урожаєм кращим, ніж минулого року. Проте завданням, яке стоїть на цей рік, є намолот чотирьох мільйонів тонн. Якщо вдасться цього досягнути, а підстави сподіватися на це є, планово, за нинішніми показниками це виглядає реальним – це буде рекордний урожай за всю історію області. Попередні ж два роки Чернігівщина збирала близько 3,5-3,6 мільйона тонн зерна».

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.