Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 01:56:46

Про роботу КП "Паркування та ринок"

16.08.2016   08:14

На розширеній нараді про роботу комунального підприємства «Паркування та ринок» у першому півріччі 2016 року інформував начальник підприємства Сергій Гарус.

Він розповів, що основними видами діяльності підприємства є:

-обслуговування місць для паркування транспортних засобів; створення, будівництво та експлуатація об’єктів транспортної інфраструктури. (Автостанції, заправні станції, зупиночні комплекси, дороги, автосервіси та інші об’єкти);

-розміщення, будівництво та експлуатація тимчасових споруд для обслуговування населення (ринки, торгові ряди, соціальні торгові місця, місця відпочинку громадян).

Підприємство обслуговуює 7 паркувальних майданчиків (загальна кількість місць 196) та експлуатує 126 земельних ділянок, в т.ч. 1 ділянка в оренді (розмір щомісячного платежу по податку на землю складає 85,4 тис. грн. (10,8 тис.грн. орендна плата).

Також підприємством обслуговуються ринок «Бойова» та «Полісся» в районі «Ремзаводу» та соціальні торгові місця (вул. Бакуринського).

За результатами всебічного аудиту КП "Паркування та ринок" за попередній період встановлено, що підприємство мало всі можливості отримувати великий прибуток та сплачувати до бюджету значні кошти, проте, працювало малоефективно.

Так, за результатами діяльності підприємство отримало прибуток:

-у 2012 році 10 тис. грн – рентабельність склала 1 %;

-у 2013 році прибуток склав 122 тис. грн – рентабельність 6%;

-у 2014 році прибуток склав 36 тис. грн – рентабельність 1,5%;

-у 2015 році прибуток склав 47 тис. грн – рентабельність 2%.

З метою загальної оптимізації діяльності, підвищення прибутковості та скорочення витрат були проведені наступні заходи.

Проведена робота з контрагентами-інвесторами щодо підвищення розмірів щомісячних платежів до економічно обґрунтованого рівня. Так, у 2015 році розмір надходжень від сплати зобов’язань за ліцензійними договорами у середньому склала 55,5 тис. грн на місяць, а з 1 червня розмір таких платежів складає більше 120 тис. грн на місяць, що збільшить надходження на 758 тис. грн до кінця року і збільшить доходність на 970 тис. грн на рік.

За результатами перевірки фінінспекцією встановлено недоотримання плати за користування паркувальними майданчиками в сумі 2020,213 тис. грн за період з 01.10.2012 по 01.06.2016 (наразі триває слідство).

Тож, прийнято рішення розірвати договір з ФОПом, а контролери місць паркування прийняті в штат комунального підприємства (12 осіб – фонд оплати праці - 28 тис. грн), що дозволяє контролювати розмір надходжень від послуг паркування (обраховано план надходжень).

Як наслідок, за травень підприємство отримало надходжень в розмірі 96 тис. грн, а за червень – 113 тис. грн. (раніше - 42 тис. грн). Ці заходи дозволять збільшити надходження від паркування на 539 тис. грн до кінця року.

З метою збільшення надходжень до міського бюджету від діяльності майданчиків для платного паркування, закріплених за КП «Паркування та ринок», був розроблений «ПОРЯДОК визначення операторів по обладнанню та утриманню майданчиків для паркування в м. Чернігові».

На сьогодні розроблений порядок проходить регуляторну процедуру. Прийняття регуляторного акту дасть змогу на конкурентних та конкурсних засадах визначити операторів майданчиків для паркування. Така практика використовується в Києві, Харкові та інших містах.

Спільно з інспекцією з благоустрою міста підприємством проведена робота з аналізу діяльності автостоянок, виявленню незаконних стоянок в місті, які працюють без договорів оренди або з порушенням умов використання земельної ділянки (пр-т Миру, 89, пр-т Миру, 192, вул. І.Мазепи 53 та ін.). Проводиться робота щодо легалізації їх діяльності, належного юридичного оформлення договорів оренди з подальшою сплатою податків до міського бюджету (до 200 тис/ міс).

На переконання Сергія Гаруса, раціональне облаштування і експлуатація паркувальних майданчиків та автостоянок у місті може стати надійним та стабільним джерелом надходжень до міського бюджету.

За цей час також проведено реорганізацію підприємства - оптимізовано структуру та штат працюючих, введено в дію нові посадові інструкції, укладений та зареєстрований новий Колективний договір, приведена до ладу кадрова робота та робота по військовому обліку та методична робота по підвищенню професійного рівня працівників.

Протягом першого півріччя поточного року, підприємство отримало дохід в розмірі 1 938 тис. грн., що на 716 тис. грн більше, ніж за відповідний період у 2015 році.

Так з початку 2016 року середньомісячний дохід підприємства збільшився на 40 %, в тому числі, за основними напрямками діяльності:

-дохід від надання послуг з паркування транспорту на 140 %;

-дохід за ліцензійними договорами (роялті) на 120 %.

За результатами І кварталу поточного року підприємство отримало збиток в розмірі 72 тис. грн, за результатами ІІ го кварталу поточного року підприємство отримало прибуток в розмірі 173 тис. грн. Отже, прибуток за 1 півріччя 2016 року склав 101 тис.грн, що на 55 тис. грн більше, ніж у 2015 році.

Доповідач відзначив також, що в 1-му півріччі поточного року до державного бюджету сплачено 166 тис. грн штрафу (який виник ще у 2010 році і накладений на підставі перевірки державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області у зв’язку з невірним розрахунком тарифів на паркування). Сума штрафу складала 901 тис. грн).

Протягом І півріччя 2016 року до державного та місцевого бюджетів перераховано 919 тис. грн податків та зборів, що на 466 тис. грн більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Сергій Гарус також відзначив, що підприємство бере участь у заходах щодо ліквідації стихійної торгівлі. Одним із заходів цієї концепції є створення соціальних торгових місць для реалізації малозахищеними верствами населення вживаних речей по вул. Бакуринського (біля входу до центрального ринку з вулиці Реміснича). На даний момент створено 80 місць, частина місць вже облаштована навісами (7 столів - 35 місць).

На виконання рішення виконавчого комітету про закріплення територій, підприємство спільно з УЖКГ та КП «Зеленбуд» проводить комплекс заходів по організації відпочинку на території пляжу «Золотий берег». «Мешканці міста вже позитивно оцінили покращення інфраструктури пляжу та створення умов комфортного відпочинку на міському пляжі»,- зазначив Сергій Гарус.

Підсумовуючи доповідь, доповідач зазначив, що впроваджені зміни та ініціативи створили фундамент для ефективної роботи підприємства в подальшому, збільшенню прибутковості та надходжень до міського бюджету.

Проте ще залишається низка проблемних питань, вирішення яких потребує часу та зусиль. Серед них: зобов’язання по штрафу, який необхідно сплатити до березня 2017 року згідно з ухвалою адміністративного суду. Розмір штрафу, з урахуванням вже сплаченого, становить на 1 серпня 2016 року 607 тис. грн.

С. Гарус зазначив, що не належним чином вівся облік на підприємстві. Наразі триває інвентаризація, в ході якої встановлена нестача будівельних матеріалів (краска, електропроводи) та основних засобів (стільці, картини). А також, на балансі підприємства обліковуються основні засоби, яких фактично не існує (забори, асфальтове покриття на ділянках, що давно передані інвесторам).

Також, після дослідження документів та договорів з’ясувалося, що більшість договорів спільної діяльності мають ознаки фіктивності. Підприємство фактично не отримує або отримує не значний дохід від спільної діяльності. Начальник підприємства підкреслив, що просто розірвати або змінити умови договорів складно в силу їх юридичного оформлення. Тож, на сьогодні проводиться ряд юридичних заходів, направлених на виправлення ситуації, що склалася.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».